[Çözüldü] knemo otomatik başlamıyor.

Başlatan mehmetktu63, 25 Ocak 2013 - 20:27:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mehmetktu63

Selamun aleykum.
Kota takibi için kullandığım knemo uygulaması eskiden internet bağlanınca otomatik sayacı başlatıyordu. Ama şimdi 'açılışta otomatik başla ' seçeneğini işaretlememe rağmen otomatik başlamıyor. Ancak ben programı çalıştırdıktan sonra başlıyor. Programı sildim tekrar kurdum sorun devam ediyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
" Zira helal dairesi geniştir. Keyfe kafi gelir.  Harama ihtiyaç bırakmaz."    Bediüzzaman

ct

Programı başlangıç uygulamalarına ekleyebilirsiniz.

decent

Aleyküm Selam.

ls -a ~/.config/autostart

çıktısında görebiliyor muyuz ?

mehmetktu63

mehmet@mehmet-Aspire-5315:~$ ls -a ~/.config/autostart
.  ..  xfce4-notes-autostart.desktop  xfce4-settings-helper-autostart.desktop
mehmet@mehmet-Aspire-5315:~$

çıktı böyle
" Zira helal dairesi geniştir. Keyfe kafi gelir.  Harama ihtiyaç bırakmaz."    Bediüzzaman

decent

1. yol:
gedit ~/.config/autostart/knemo.desktop

ile açılan dosyaya aşağıdaki içeriği yapıştırın ve gerekli yerleri düzenleyip kaydedin, kapatın.

[Desktop Entry]
Type=Application
Exec=komutu-buraya-yazın
Hidden=true
X-GNOME-Autostart-enabled=true
Name=Knemo
Comment=

Çalıştırma izni verin:
chmod +x ~/.config/autostart/knemo.desktop

2. yol:
Alt+F2 ile açılan komut satırına veya uçbirime aşağıdaki komutu yazın, ya da unity seçkesinden başlangıç uygulamalarını çalıştırın.
gnome-session-properties

"Ekle" düğmesine tıklayıp devam edin...

mehmetktu63

2 komutun da ilk çıktısında gedit ve gnome kurulu değil dedi. Bu arada xfce kullanıyorum bundan mı kaynaklanıyor acaba sorun

decent

XFCE Ayarlarından resimde gösterilen şekilde yapabilirsin.

mehmetktu63

Bende oraya kadar geldim ,ekle  deyince konum adı isim klasör falan sorunca takıldım tabi.

if

@mehmetktu63, sudo find / -name knemo çıktısına bakalım.

mehmetktu63

Çıktı şöyle
mehmet@mehmet-Aspire-5315:~$ sudo find / -name knemo
[sudo] password for mehmet:
/usr/bin/knemo
/usr/share/kde4/apps/knemo
/usr/share/doc/knemo
find: Dosya sistemi döngüsü saptandı; "/media/sda3__", aynı dosya sistemi döngüsünün "/" olarak bir parçası.
/home/mehmet/.kde/share/apps/knemo
mehmet@mehmet-Aspire-5315:~$

if

@mehmetktu63, yol olarak /usr/bin/knemo yazmalısınız.

mehmetktu63

Teşekkürler. İşlem tamamdır.

if