12.04 Yüklenmiyor CD'den

Başlatan microanaliz, 25 Ocak 2013 - 18:04:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

microanaliz

Anlamadığım bir sıkıntı var 12.04 üç kere cd ye yazdırdım ve kurmaya çalışdım sistemi kasıyor ve grub kurulamadı diyip  S ve M yada enter seçeneklerini tıkla diyor kafam karıştı başka linux yğkledim çalışıyor sıkıntı yok.Acaba ubuntu firması 12.10 kurulmasınımı istiyor anlamadım bilgisi olan paylaşabilirmi...
MicroAnaliz

ct

Alıntı yapılan: microanaliz - 25 Ocak 2013 - 18:04:59
Anlamadığım bir sıkıntı var 12.04 üç kere cd ye yazdırdım ve kurmaya çalışdım sistemi kasıyor ve grub kurulamadı diyip  S ve M yada enter seçeneklerini tıkla diyor kafam karıştı başka linux yğkledim çalışıyor sıkıntı yok.Acaba ubuntu firması 12.10 kurulmasınımı istiyor anlamadım bilgisi olan paylaşabilirmi...

12.04 5 yıl desteklenen bir sürüm 15.10 bile çıksa kullanmak istemeyen kullanmaz. md5 kontrolü yaptınız mı? USB parmak bellek ile kurulum daha kolay olacaktır. Kurulumdan sonra yeniden başlattığınızda mı grub kurulamadı diyor?

microanaliz

12.04 ubuntu deskop indirdim.CD yazdırdım.Yüklemeye başladım bekliyorda bekliyor sonra ingilizce bir yazı geliyor kaydet S bağla M yada devam enter bas bende hangisini denedimse başaramadım yazıyı yazacağım ama sistem kurulurken mesaj atamıyorum bende 12.10 tekrar yükledim şimdi çalışıyor ama uzun süreli sürümde sıkıntımı var bunu anlamak istemişdim.birde tekrar açtığımda grup var ama ubuntu tıkladığımda siyah ekrana düşüp duruyor başka birşey yapmıyor.Saygılar....
MicroAnaliz

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

microanaliz

md5 evet tam üç kere yükledim yazdırdım md5 kontrol yaptım ...
MicroAnaliz

beyazadam

Benimde başımda 10.10'dan sonra benzer sorunlar oluşmaya ve hiç kurulum yapamama sorunları çıkmaya başlamıştı.
İlk kuruluma başlamadan önce CD'den çalıştır, C'den kur gibi seçeneklerin olduğu ekranda yanlış hatırlamıyorsam F6 yada F4 gibi bir tuştu, açılan seçeneklerden acpi=off, noapic, nolapic gibi 3 seçenek var onları seçersem sorunsuz kurulum yapabiliyorum. Dediğim gibi 10.10 dan itibaren yeni çıkan tüm sürümlerde makinama sadece bu seçenekler ile kurulum yapabiliyorum.
Sizde deneyin derim, belki faydası olur...

heartsmagic

Eğer 12.04 deneyeceksen ve md5 bütünlüğü tamsa @beyazadam'ın dediği gibi farklı parametrelerle kurulumu deneyebilirsin. Forumda da sabit bir başlığımız var bunun için:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=31554.0
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.