Uzak masaustu baglantisi sorunu

Başlatan midas, 27 Ocak 2013 - 20:25:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

midas

arkadaslar ubuntu server kurulu bir makinam var uzakdaki bir makinaya baglanmak istiyorum remote desktop ile uzaktaki makinanın ip sini windows uzerinden yazıp baglanıyorum kullanıcı login ekranı geliyor ama sifremi girdigimde oturum acamıyorum hatalı sifre diyor  baska direk net hattından baglanmaya calıstıgımda sifre ile ilgili bir problem yok sorun ne olablir?

egcodes

Bir tahmin başıma gelmişti. Şifrenizde türkçe karakter var ise ondan kaynaklanıyor olabilir. Remote desktop'u bu durumda tr klavye seçerek çalılştırmayı deneyin.

Kolay gelsin.
1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

midas

sifrede türkce karekterler yok ama

egcodes

Türkçe karakter derken yanlış söylemişim. Klavye'de sizin i diye bastığınız tuş başka bir klavye seçili ise farklı bir tuş olabilir.

O yüzden yazdığınız şifreyi önce bir kullanıcı adı kısmında yazın doğru ise başka bir problem var demektir.

Kolay gelsin.
1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

midas

anladım ama sifre ve kullanıcı adını su sekilde dusun abc cba gibi basit bisi i yada ç öğ gibi karakterler yok yani

cagriemer

Ben nereden nereye baglanti yaptiginizi anlayamadim. Bir Ubuntu sunucunuz var. Bu sunucudan uzaktaki bir Windows makineye baglanmak istiyorsunuz. Bunun icin de "remote desktop viewer" isimli programi mi kullaniyorsunuz Ubuntu'da?