FIFA 11 Demo Kaldırılamıyor

Başlatan ozknokty, 11 Ocak 2013 - 16:42:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ozknokty

Winetricks'ten FIFA 11 Demo'yu indirip yükledim ama, Uninstal Wine Software'da FIFA 11'i kaldırmak için bir şey göremedim. Uçbirim'den "sudo apt-get purge fifa11_demo" diye de kaldırmaya çalıştırdım o da işe yaramadı, "konumlandırılamıyor" diye bir hata mesajı aldım. Ne yapmam gerekiyor sistemden kaldırmam için arkadaşlar?

karboran

sudo apt-get install aptitude

aptitude yi kurduktan sonra onunla arama yapıp tam ismini öğrenip silebilirsin .(Fifa sisteme kurulu ise çıkacaktır sonuçlar içinde)

aptitude search fifa

çıkan sonuçlar içinden tam isimini bul
apt-get remove veya apt-get purge ile kaldırabilirsin.
Kabin basıncı düştü motorlarda arıza !
Vakit süratle aksın hakimiyet kur nabıza !
İçinden nasıl geldiyse yaz anlat herşeyi ,
Bu mektup varmıcak hayalini kurduğun kıza !

ozknokty

Winetricks'te görünüyor ama dediğiniz şekilde arama yaptığım halde bir şey bulamadı. Yüklemeyi tam yapamadım sanırım, ana seçke den arama yaptığım zaman da görüyorum.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

karboran

Winetricks i kaldırmayı deneyin. Tamamen aptitude de çıkmıyorsa sisteme kurulu değildir işte.

KemalALKIN

Ov ov ov dostum :D olaya gireyim; şimdi sen winehq isimli program ile exe olan oyunu kurdun şimdi kaldırman için winehq programının uninstaller olayını yani kaldırıcısını kullanacaksın diğer apt-get olayları ise doğal yani linux programları için geçerlidir. Ubuntu logosuna tıkla yani diğer bir değişle başlata girip oradan kutuya uninstall yaz " Uninstall Wine Software " isimli çıkan sonuçtaki programa tıkla ve açılınca oradan fifayı tıkla ve uninstall/remove gibisindne buton var ona tıkla ve bekle bildiğin windows olayı gibi kaldırma işlemini o şekilde yaparsın next next anladın yani :)....

Wine ayrı apt-get ayrı beyler hehe :).
www.tckemal.ist

karboran

@KemalALKIN windowsdan kendimi çok mu soyutladım veya o sıra neyin kafasını yaşıyordum bilemedim :) . harbiden apt-get le exe lerin wine nin ne alakası var :))

@ozknokty kusura bakmayasın .

KemalALKIN

Alıntı yapılan: karboran - 13 Ocak 2013 - 13:18:48
@KemalALKIN windowsdan kendimi çok mu soyutladım veya o sıra neyin kafasını yaşıyordum bilemedim :) . harbiden apt-get le exe lerin wine nin ne alakası var :))

@ozknokty kusura bakmayasın .

:D Winehq tutsaklarıyız :D.
www.tckemal.ist