Java komut penceresinden kütüphane çağırılması sorunu

Başlatan Gtarim, 31 Ocak 2013 - 15:20:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gtarim

Merhaba arkadaşlar ben eclipse üzerinden bir kodumu build etmek yerine terminal üzerinden yapmak istiyorum. Ancak derlediğim kod içerisinde dışarıdan kütüphane tanımlı
ayrıyetten kodum eclipse tarafından terlenmiş şekilde . Acaba ben komut satırında ne yazmalıyım. Araştırmalarım sonucu biraz anlamlandıramadığım detaysız konular elde ettim
yardımcı olursanız sevinirim.

kütüphanem
RXTXcomm.jar

import şekliyle kodumda çağırıyorum. Eclipse üzerinden ekleyebiliyorum sorunsuzca calısıyor ancak konsolda

javac -classpath /jar'ın bulundugu klasor /.java dosyam şekliyle
ancak hiçbir şekilde görmüyor sürekli yazdığım kodlarda hata gosteriyor yazım hatası şeklinde.

teşekkürler şimdiden

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Ocak 2013 - 19:28:28

Arkadaşlar ben yaptıklarımı göstereyim aldığım hatayı göstereyim

root@rooter:/home/x/proje# ls
RXTXcomm.jar  irtvControl_main.java

bu dosya yapım ve yazdığım kodlar

root@rooter:/home/x/proje# javac -cp RXTXcomm.jar mainClass.java

root@rooter:/home/x/proje# java -cp .:RXTXcomm.jar irtvControl
_main java.lang.UnsatisfiedLinkError: no rxtxSerial in java.library.path thrown while loading gnu.io.RXTXCommDriver
Exception in thread "main" java.lang.UnsatisfiedLinkError: no rxtxSerial in java.library.path
        at java.lang.ClassLoader.loadLibrary(ClassLoader.java:1681)
        at java.lang.Runtime.loadLibrary0(Runtime.java:840)
        at java.lang.System.loadLibrary(System.java:1047)
        at gnu.io.CommPortIdentifier.<clinit>(CommPortIdentifier.java:123)
        at WriteToSerialPort.writeToPort(irtvControl_main.java:76)

çözemedim problemi bir türlü. Eclipse'de gayet güzel çalışıyor ama konsoldan yürütemiyorum.

guestwho

Öncelikle kod parçalarının diğerleri tarafından daha kolay seçilebilmesi için kod etiketini kullanmalısın. Konsolda şu şekilde kütüphane yolunu belirtmeyi deneyebilirsin:

java -Djava.library.path=/kütüphane/yolu -diğer parametreler

Yahut şu Java kütüphanesini kurmak da işini görebilir:

sudo apt-get install librxtx-java
You want weapons? We're in a library. Books are the best weapon in the world. This room's the greatest arsenal we could have. Arm yourself!

sem

".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?