[Çözüldü] jsp sayfaları açılmıyor

Başlatan ekinox2, 23 Aralık 2012 - 16:04:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ekinox2

arkadaşlar jsp uzantılı sayfalar açılmıyor eksik eklenti diyor eklenti bulunamıyor yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

volkan89

Jsp sayfalarını görüntülemek için apache tomcat kurulu olması gerekmekte. Eğer kuruluysa apache tomcatı başlattığınızdan emin olun. Apache tomcat i başlatmak için konsola "apache-tomcat-7.0.22/bin/startup.sh" gibi bir komut yazmanız gerekmekte.

ekinox2

hocam jsp derken localde açmaktan bahs etmiyorum ha mesela ofisten bankanın sitesinin bazı sayfalarını açmak istiyorum jsp uzantılı açılmıyor tomcat işe yararmı burda

volkan89

Java yı kurun o zaman. Java nın sitesinden ya da tarayıcı eklentisinden...

ekinox2

kardeş zaten sorun ordaki javayı kurdum güncelledim şu anda son sürümde lütfen çok rica ediyorum bi çözüm bilen varsa acilen halletmem lazım

if

@ekinox2, dpkg -l | grep icedtea ne diyor?

ekinox2

ii  icedtea-6-jre-cacao:i386                  6b24-1.11.5-0ubuntu1~12.10.1              i386         Alternative JVM for OpenJDK, using Cacao
ii  icedtea-6-jre-jamvm:i386                  6b24-1.11.5-0ubuntu1~12.10.1              i386         Alternative JVM for OpenJDK, using JamVM
ii  icedtea-7-jre-jamvm:i386                  7u9-2.3.3-0ubuntu1~12.10.1                i386         Alternative JVM for OpenJDK, using JamVM
ii  icedtea-netx:i386                         1.3-1ubuntu1.1                            i386         NetX - implementation of the Java Network Launching Protocol (JNLP)
ii  icedtea-netx-common                       1.3-1ubuntu1.1                            all          NetX - implementation of the Java Network Launching Protocol (JNLP)

if

Gerekli eklenti yüklü değil ki.

sudo apt-get install icedtea-6-plugin

ekinox2

yaa nasıl teşekkür edeyim bilmiyorumki çok ama çok saolun