[Çözüldü] Ubuntu xfce yüklü sürümü varmi

Başlatan wireles, 10 Aralık 2012 - 11:48:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

wireles

Merhaba arkadaşlar Ubuntu kurup üzerine xfce kurmak yerine xfce kurulu sürümü varmidir acaba varsa onu indirip kurmak istiyorum teşekkürler.

barış

Aequitas

http://www.google.com.tr/search?q=ubuntu+xfce&oq=ubuntu+xfce&sugexp=chrome,mod=6&sourceid=chrome&ie=UTF-8
Forumda başlık açmadan önce forum arama motorunda ya da google'da arama yaparsanız aradığınız bilgiye çok daha kolay ulaşabilirsiniz.

Öfkelenmeyin.
           Hz. Muhammed (sav)

wireles

Arkadaşim bende biliyorum Google da aratmayi ,Ubuntunun sitesinden indirmeyi önemli olan kullanici yorumlari onun icin forum kullaniyoruz

alquirel

Açtığınız başlıkta bize sunduğunuz sorunun yorum isteyen bir tarafını göremiyorum ben.

Soru: "Ubuntu xfce yüklü sürümü varmi?"
Cevap: "Evet" veya "Hayır".  Ya da "Var" veya "Yok"

Durum bu haliyle Google'dan da çok rahat bir şekilde halledilebilir gibi görünüyor değil mi?

Kullanıcıdan beklediğiniz yorum nedir?

wireles

Evet xfce olarak var ama ubuntudan kursaniz daha verim alirsiniz yada sistemi kararsizlaştirir.

Ubuntudan kurmaktansa xfce olarak kurmaniz daha iyi olur.

Bu tip yorumlar bekledim ama gelmedi.

alquirel

Biz de onu diyoruz işte.

Alıntı yapılan: wireles - 10 Aralık 2012 - 11:48:01
Merhaba arkadaşlar Ubuntu kurup üzerine xfce kurmak yerine xfce kurulu sürümü varmidir acaba varsa onu indirip kurmak istiyorum teşekkürler.

Bu cümlede "hangisini yapmak daha iyidir" diye sormuyorsunuz ki, "var mıdır" diye soruyorsunuz sadece.
Niye o beklediğiniz yorum gelsin ki?

Kendi fikrimi söyleyeyim, Ubuntu üzerine XFCE kurduğunuzda masaüstü ortamının yanı sıra XFCE'de varsayılan olan bazı uygulamaları da kurmuş olursunuz, bu sisteminizi yavaşlatmaz ancak biraz kalabalıklaştırır. Eğer XFCE için yeni kullanıcı oluşturmayıp Ubuntu'daki kullanıcınızla XFCE'ye giriş yapacaksanız varsayılan uygulamalar gibi bazı ek ayarlamalarla uğraşmak durumunda da kalırsınız.

Kısacası eğer gerçekten XFCE kullanacağım diyorsanız en kolayı Xubuntu kurmaktır.

empax

Tavsiyem Linux tabanli dagitimlari kullanacaksaniz ilk zamanlarda format atmaktan cekinmeyin. Vaktiniz varsa kurun, kurcalayin, bozun ve tekrar kurun. Bu sekilde daha iyi ogrenir ve sizin icin eniyisi olani bulursunuz.
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

altintasi

@wireles Takdir edersiniz ki aynı konuda o kadar çok başlık açılıyor ki bazen cevap yazmak bile sorun oluyor. Keşke ilk iletinize "Kullanıcı yorumu da alabilir miyim?" diye ekleseydiniz. (O konuda da forumda başlık ve ileti bulabilirsiniz.)

Gelelim merak ettiğiniz konuya. Aslında XFCE'yi sonradan yüklemek yerine eğer çok bir kaybınız olmayacaksa temiz kurulumla xubuntu ya da Voyager xfce kurabilirsiniz. Her masaüstü ortamı kendi bir takım programlarıyla da gelebiliyor. Bu nedenle arkadaşların bahsettiği kalabalık bir ortam yerine daha temiz bir ortam benim kullanıcı olarak tercihim olurdu.

Voyager xfce, xubuntu tabanlıdır. Xubuntu'da bazı masaüstü eklentileri ve tema farklılıkları ile bir takım kişiselleştirilmiş uygulama ve ayar barındırır. Temel olarak xubuntu olduğu için ubuntu'da alınan güncellemelerin hepsini alabilirsiniz.

Xubuntu, Unity masaüstü ortamına alışamayan kullanıcılar için eski Gnome 2 ortamına yakın bir deneyim sunduğu için daha çok tercih edilmeye başlanmıştır. Size önerim sanal bir bilgisyar üzerinde kurup denemeniz olacaktır. Eski donanıma sahip bir bilgisayar sahibiyseniz bazı durumlarda daha hızlı bir kullanıcı deneyimi yaşayabilirsiniz.

Biraz linux felsefesinden de kaynaklı olarak kullanıcılara araştırma yapmalarını öneriyoruz. Bu sayede kısıtlı bir bakış açısından kurtulup bu uçsuz bucaksız denizde yolunuzu doğru ve kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Ayrıca http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Ana_sayfa adresini gezmenizi öneririm.
Bilemiyorum Altan, bilemiyorum...

wireles

Xubuntu 12.4 64.bit sürümünü kurdum vakit ayırıp cevaplayan arkadaşlara tesekkürler.