[Çözüldü] Laptopdan kablosuz ağ kurmak ?

Başlatan emreseckin, 29 Kasım 2012 - 00:50:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emreseckin

Odamda bulunan laptoptan kablosuz internet çekiyorum full bağlanıyorum fakat tabletim ne yazık ki o kadar yüksek çekmiyor bu sebeple laptopumda ki kablosuz ağı paylaşmak istiyorum sanırım access point olarak geçiyor bu mümkün müdür nasıl yapabilirim ?

azzkaradag

Tablet dediğniz ipad mi yada başka bir tablet mi var ?

emreseckin

azzkaradag

Android kullanıyorsunuz sanırım benim bildiğim kendi kablosuz bağlantınızı ikinci bir alete paylaştırmak zor, olmaz sanırım. İkinci bir kablosuz bağlantınız olmalı usb' den mesela benimki böyle çünkü. Diğer sorum ise şu modeminizin uzaklığı çok mu fazla? bu yüzden mi sinyali az alıyorsunuz ? şifreleme türünüz ne wep mi veya wpa2 mi?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Kasım 2012 - 01:44:59

Ben size en iyisi kendi yaptığımı anlatayım bende 2 adet wifi olduğu için birini dizüstüme bağlantı sağlamak için kullanıyorum diğerini ise ipad için dediğim gibi 2 adet wifi var bende ağ yöneticisinden yeni bir kablosuz ağ oluştura tıklayıp ikinci wifi' ma ad-hoc bağlantısı oluşturdum IPv4 ayarında diğer bilgisayarlarla paylaşımlı olarak ayarladım şifreleme türünü ise wep 40/128-bit anahtar olarak ayarladım şuanda düzgün bir sinyal ile kullanmaktayım. Kendi dizüstünüzde kullandığınız tek wifi kartını ikinci bir alete paylaştırmak bildiğim kadarıyla olmaz ya kabloyla dizüstünde bağlantı sağlayıp wifi'ı tabletinize ayıracaksınız yada usb bir wifi alıp birine dizüstüne diğerinde ise tabletinize internet sağlayabilirsiniz.

ebubekirs

@azzkaradag'ın dediği gibi kendi kablosuz olarak bağlandığınız ağı yine kablosuz olarak paylaşmanız için iki tane karta ihtiyacınız var. Tek kart ile hem bağlanıp hem aynı karttan bağlantınızı paylaşıma açmak mümkün değil. 
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

emreseckin

Alıntı yapılan: ebubekirs - 29 Kasım 2012 - 08:59:37
@azzkaradag'ın dediği gibi kendi kablosuz olarak bağlandığınız ağı yine kablosuz olarak paylaşmanız için iki tane karta ihtiyacınız var. Tek kart ile hem bağlanıp hem aynı karttan bağlantınızı paylaşıma açmak mümkün değil.
Usb wireless adaptörü var onunlada yapabilir miyim ?

azzkaradag

Evet dediğim yoldan yapabilirsin * tabi ki de. Diğer mesajımda anlattım nasıl yapılacağını, eğer yapamazsan yardım ederim.

emreseckin

Alıntı yapılan: azzkaradag - 29 Kasım 2012 - 14:25:06
Evet dediğim yoldan yapabilirsin * tabi ki de. Diğer mesajımda anlattım nasıl yapılacağını, eğer yapamazsan yardım ederim.
Kardeş dediğin gibi yaptım laptop wifi modemden çekiyor usb adaptör ise dağıtıyor kablosuz ağı tablet gördü fakat ip adresi alamıyor ip ayarları nasıl olmalı ? dağıtılan kablosuz ağın

azzkaradag

Bende kablosuz ağ güvenliği wep40/128 bit sizdekinide böyle yapın sonra ipv4 ayarları diğer bilgisayarla paylaşımlı olsun, kablosuzda mod ad-hoc olacak.

emreseckin

azzkaradag