[Çözüldü] "apt-get update" hata alıyorum...

Başlatan İskender, 24 Kasım 2012 - 17:33:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İskender

iskender@pandora:~$ sudo apt-get update
N: Ignoring file 'ubuntu-wine-ppa-quantal.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'upubuntu-com-chat-quantal.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'paullo612-unityshell-rotated-quantal.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'tualatrix-ppa-quantal.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'google-chrome.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
E: /var/lib/apt/lists/lock kilit alınamadı - open (11: Özkaynak geçici olarak kullanılamaz durumda)
E: /var/lib/apt/lists/ dizini kilitlenemiyor
E: /var/lib/dpkg/lock kilit alınamadı - open (11: Özkaynak geçici olarak kullanılamaz durumda)
E: (/var/lib/dpkg/) yönetim dizinini kilitlenemiyor, başka bir işlem tarafından kullanılıyor olmasın?

bigbang

Bu kodu deneyebilirimisiniz?
sudo lsof /var/lib/dpkg/lock

Daha detaylı olrak da bu konuya bir bakın derim.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=24557.0
İlkokul öğretmenim sen'i cümle içinde kullanmamı istediğinden beri susuyorum, lehçesiz bir dilde.
Bilinmeyen kelimeler listemin en başındasın, taa o günden bugüne...

[Özgür Gümüşsoy // Aşkın Oyun Hamurunda Kullanılmayacaklar Listesi]

monthy_python

Alıntı YapE: (/var/lib/dpkg/) yönetim dizinini kilitlenemiyor, başka bir işlem tarafından kullanılıyor olmasın?

yazılım merkezi, synaptik veya güncelleştirme yöneticisi aynı anda açık olabilir mi?

İskender

sudo rm -f /var/lib/dpkg/lock komutuyla sorun çözüldü