epson stylus office bx925fwd

Başlatan denizcigdem, 29 Ekim 2012 - 12:18:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

denizcigdem

selamlar, ubuntu 12.10 kullanıyorum. yazıcı olarak ta epson stylus office bx925fwd...
yazıcıyı usb ye bağladım ve yazıcıyı tanıttım. ama yazıcımın özelliklerinden
1- çift taraflı baskıyı yapamıyorum.
2- iki kağıt kaseti var ve ben seçemiyorum. otomatik olarak 1. kaseti seçiyor ve değiştiremiyorum
yazıcı ayarlarında bu iki özellik te görünüyor ama aktif değil ve ben bu yüzden seçemiyorum.
yardımcı olur musunuz?

cagriemer

Ubuntu forumlarinda bir kullanici cift tarafli yazdirma yapabildigini soylemis bir surucu yukledikten sonra[1]. Isterseniz bir deneyin.

[1] http://ubuntuforums.org/showpost.php?s=b6f7d4ea06c1bf649a2f1e234466cabd&p=12076984&postcount=6

denizcigdem

yardım için teşekkürler, verdiğiniz sitede kendi yazıcım ile ilgili bölümde toplam 5 dosya var

epson-inkjet-printer-201107w-1.0.0-1lsb3.2.i486.rpm
    epson-inkjet-printer-201107w_1.0.0-1lsb3.2_i386.deb
    epson-inkjet-printer-201107w-1.0.0-1lsb3.2.x86_64.rpm
    epson-inkjet-printer-201107w_1.0.0-1lsb3.2_amd64.deb
    epson-inkjet-printer-201107w-1.0.0-1lsb3.2.src.rpm

bunları nasıl yükleyebilirim acaba?

cagriemer

Eger 32 bit ise kullandiginiz sistem i386.deb ile biten paketi, 64 bit ise amd64.deb ile biten paketi indirin. Daha sonra ucbirimden bu indirdiginiz dizine gecip asagidaki komutu vererek yukleyebilirsiniz.

sudo dpkg -i <paket_adi>.deb

denizcigdem

dosyayı bilgisayara indirdim. yedeklerimin olduğu harddiske kaydettim (windows ta d derdim ama ubuntuda ne deniyor bilmiyorum). ayrıca masaüstüne de kaydettim. uçbirimi açıp verdiğiniz kodu girdiğimde kabul etmiyor. dosya bulunamadı diyor. söylediğiniz gibi uçbirimden dosyanın olduğu yere nasıl geleceğim. daha önce pardus kullanıyordum. istediğim yerdeyken bir uçbirim açabiliyordum ama ubuntuda bunu yapamadım

matrax_41

Önce uçbirimde masaüstüne gitmelisiniz. cd ~/Desktop komutu ile masaüstüne geldikten sonra @cagriemer'in verdiği kodu uygulayın. Bu arada paketin işletim sistemi mimarinize uygun olanı indirdiğinizden emin olun.

heartsmagic

Tabi sistemi Türkçe kullanıyorsan:

cd ~/Masaüstü

Ayrıca, bulunduğun yerde uçbirim açabilemek için şu paketi yükle:
sudo apt-get install nautilus-open-terminal

Oturumu yeniden başlattığında sağ tıkladığında seçeneği görürsün. Belki artık oturumu yeniden başlatmaya da gerek kalmıyordur.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.