Windows 8 işletim Sistemi Seçmesi (ubuntunun olmaması gerek)

Başlatan AusT, 25 Ağustos 2012 - 18:33:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

AusT

Arkadaşlar ben bilgisayarıma önce windows 7 kurdum sonra wubi ile ubuntu 12.04 kurdum fakat wubi yi pek sevmedim 2. işletim sistemi olarak kurmak istedim. Bunun için wubiyi denetim masasından değilde direk dosyalarını sildim ( neden böyle yaptım bilmiyorum) ve ubuntuyu cd den kurdum. Bilgisayarı açtığımda Ubuntu yükleyici açıldı mor bir ekran 4-5 tane seçenek vardı en alttada Windows 7 on Dev/sda2 (büyük ihtimal öyle). ben windows a geçmek için en alttaki seçeneği seçiyordum ve seçtiğim zaman siyah ekran açılıyordu burda wubiden kalma ubuntu vardı bunu kaldırmayı başaramadım bende windows 8 i windows 7 üzerinde yükledim ve hala duruyo o wubiden kalma ubuntu nasıl eder kaldırım bi yardım edin lütfen.

Not: Bu arada destan yazmışım :D
Özgürlük İçin... Linux

arpia

Bilgisayarımda Windows kurulu değil ama wubinin içinden kaldırılıyor yada Denetim Masasından Wubi yi kaldırmanız yeterli oluyor diye hatırlıyorum.
Windows üzerinde Wubi.exe yi çalıştırınca "kaldır" seçeneği yok mu?

AusT

Hayır şuan indirip denedim öyle bir seçenek yok direk kuruluma geçiyor
Özgürlük İçin... Linux

arpia

AusT

arkadaşım yazdıklarımı okudunmu ? Demişim wubiyi normal silmedim d sürücüsündeki klasörünü sildim o yüzden kalıntıları duruyo o kalıntıları nasıl kaldıracağımı bilmiyorum.
Özgürlük İçin... Linux

Göktürk

2 veya 3 adet hdd al birine win birine linux diğerinide yedek yap kurtul böyle tek hddye bölüpde kısıpda alan açıpda kastırmaya gerek yok biraz bütçeli çalışmak lazım faydası olur iyi günler hız istiyorsan ssd 120 gb yeterli her şey performans olur.
anakart:asus intel p8h61-mlx rev 3.0
işlemci:intel pentium g620 2.60 ghz x2
ram:kingston 4gb ddr3 1333 mhz 2 adet
ekran kartı:asus ati radeon hd 6670 1 gb ddr3 Hdd: Western Dijital 750 gb 64 cache 1 adet Sata2 Western Dijital 250 gb Sata2 Seagate 500 gb sata3 16 cache  Mac os x Lion 10.7.4 tr X64 Apple Fan Hackintosh xd :)

gecegezen

bootmgr gibi bir yazılım vardı onunla silebilirsiniz. Aslında bu konu win tarafına kayıyor :)
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

AusT

Özgürlük İçin... Linux

gecegezen

kusura bakmayın şu anda windows'a geçemiyorum ama ilk fırsata buraya dönecem.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Ağustos 2012 - 22:57:58

Pardon bootmgr değilmiş windows+R tuşlarına başın ekrana gelen çalıştır ekranına "msconfig" yazın açılan pencerede (sistem yapılandıması) ön yükleme sekmesine gelin burdan ubuntu secin ve aşağıdan sili tıklayın. Bu menuden windowsun ön yükleme ayarlarını yapabiliriniz, bekleme süresi falanda.

heartsmagic

Alıntı yapılan: AusT - 25 Ağustos 2012 - 22:09:50
arkadaşım yazdıklarımı okudunmu ? Demişim wubiyi normal silmedim d sürücüsündeki klasörünü sildim o yüzden kalıntıları duruyo o kalıntıları nasıl kaldıracağımı bilmiyorum.

Okumuştur ama belki gözünden kaçmıştır? Neden forumlarda ne zaman bazı şeyler ikiletilse "Okudun mu arkadaşım" serzenişi yükselir? Yardım alan sadece kendi derdine odaklanmıştır, yardım eden genelde forumdaki birçok konuya odaklanmaya çalışır. Bazı şeylerin kaçması çok normal.

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

AusT

Alıntı yapılan: heartsmagic - 26 Ağustos 2012 - 01:11:09
Alıntı yapılan: AusT - 25 Ağustos 2012 - 22:09:50

Okumuştur ama belki gözünden kaçmıştır? Neden forumlarda ne zaman bazı şeyler ikiletilse "Okudun mu arkadaşım" serzenişi yükselir? Yardım alan sadece kendi derdine odaklanmıştır, yardım eden genelde forumdaki birçok konuya odaklanmaya çalışır. Bazı şeylerin kaçması çok normal.

Haklısınız! Özür diliyorum arkadaştan
Özgürlük İçin... Linux

arpia

Estağfurullah @Aust, rica ederim.

Alıntı yapılan: gecegezen - 25 Ağustos 2012 - 22:28:15
Aslında bu konu win tarafına kayıyor :)

Arkadaşımız haklı ama emin olmamakla birlikte "fdisk /mbr" şeklinde arama motorlarında arama yaparsanız bir sonuca ulaşabilirsiniz belki.

bytan

Bence de win tarafına kayıyor. Eğer açılış sırasında win önyükleyicisi karşına geliyorsa, hali hazırda mbr üzerinde win önyükleyici kaydı bulunuyor düşüncesiyle, menü üzerinde oynamalar yapmaya çalışabiliriz. Diğer başlıkta önerdiğim EasyBCD gibi yazılımlar kullanarak menüyü düzenlemeye çalışabilirsin; ancak win 8 desteği var mıdır yok mudur bir şey diyemem:

http://neosmart.net/wiki/display/EBCD/Changing+the+Default+Entry
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

gecegezen

Yazdıklarım galiba gözden kaçtı acaba bunu denediniz mi?
Pardon bootmgr değilmiş windows+R tuşlarına başın ekrana gelen çalıştır ekranına "msconfig" yazın açılan pencerede (sistem yapılandıması) ön yükleme sekmesine gelin burdan ubuntu secin ve aşağıdan sili tıklayın. Bu menuden windowsun ön yükleme ayarlarını yapabiliriniz, bekleme süresi falanda.

kafkasyali

Ubuntu açılmıyor Windows Açılıyorsa;

Windows 8'de hiç denemedim ama Windows 7'de işe yarıyor. Temiz bir Ubuntu kurulumu için Ubuntu'yu tamamen siler. Windows zarar görmez.

Wubi'yi çalıştırın. Kurulum başlasın. Kurulum ilk olarak Grub'u oluşturacak, içine Windows 7 ve Ubuntu'yu yazacaktır. İşlemi yarıda kesin. İşlemi yarıda kesmek ister misin sorusuna evet deyin. Wubi'yi tekrar çalıştırın. Wubi otomatik olarak sisteminizde eski Ubuntu dosyaları var silmek ister misin diye soracaktır. Evet deyin. Silme işlemi bittikten sonra ve yeni kuruluma geçmeden önce programı kapatın. Büyük ihtimalle sistemde grub ya da Linux adına hiçbir şey kalmayacak. Zaten Linux kısmını elle temizlemişsiniz.

Ubuntu açılıyor Windows açılmıyorsa;

Sistemi Ubuntu kurtarma modunda açmayı deneyin. Grubu Onar ya da Grubu yeniden oluştur tarzı bir menü olacak. Bu menü grubu yeniden düzenleyecek ve iki sisteminiz de çalışır hale gelecektir.

http://wp.me/1pScW
sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs

AusT

Özgürlük İçin... Linux