[Çözüldü] Ubuntu'yu Silmeden Windows Kurma

Başlatan Ninoslayer, 18 Eylül 2012 - 01:13:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ninoslayer

Arkadaşlar Merhaba! Bu başlık daha önce açılmış ancak oradan pek * bir şey anlıyamadım şimdiden belirteyim. Benim derdim bütün harddisk'e ubuntu kurdum ancak bugünlerde bir Starcraft oynama istediğidir gidiyor. Wine ile performansı çok düşük olduğu için bir tek bu oyun yüzünden 30-40 Gb'lik bir alana ihtiyaçım var. Ubuntu'yu kaldırmaya hiç niyetim yok ancak onu şıkıştırabilme imkanım var mı ? 300 Gb'lik alanın sadece 70 Gb'tını fln kullanıyorum. Gparted ile olabilceğini söylemişler daha önceki başlıkta ancak öyle bir seçenek bulamadım programda.

heartsmagic

Neden öyle bir seçenek bulamadın? Eğer kullandığın sistem üzerinde deniyorsan bölüm pasif olacaktır, kullanırken yapamazsın onu. Canlı CD ile açıp diski hiç bağlamadan yapabilirsin istediğin şeyi.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

6ng4n

Her ne kadar ihtiyaç olacağını düşünmesem de,
e4defrag -v /dev/sdXY
yaptıktan sonra(XY yerine bölümünüzün harf ve numarasını girin. örn:/dev/sda5).Gparted ile bölüm küçültme seçeneğini(Diske sağ tıklayıp Boyutlandır/Taşı) kullanabilirsiniz.

Ninoslayer

Arkadaşlar çok teşekkür ederim cevaplarınız için. Kusura bakmayın dönemedim hemen. Dediğinizi test ettim usb ile gerçekten o secenek çıkıyor ancak windows kurmama gerek kalmadı. Onun yerine openbox indirdim ve sadece pencere yöneticisi window manager olarak çalıştırdım. Çok fazla performans artışı sağladım. Bir yerden sadece terminal sezonu açılabileceğini duydum bunun nasıl yapılacağını bilen var mı acaba ? (Konuyla biraz alakasız oldu ancak yeni konu açıp forumu doldurmak istemedim).

if

Alıntı Yapterminal sezonu

Tahminen İngilizce'si "terminal session" olan bir şeyden bahsediyorsunuz. Uçbirimi açmak kullandığınız dağıtımın uygulamaları arasında bulup çalıştırabilirsiniz.