[Çözüldü] Bilgisayar geç açılıp kapanıyor

Başlatan azzkaradag, 29 Kasım 2012 - 14:11:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

if

@azzkaradag, sizin bir kusurunuz yok:)

ls /etc/default/crda çıktısını bir alayım.

Hangi ağ için bağlı olmaıdğını söylüyor?

Yukarıdaki uyarılar daha önce eklemiş olduğunuz bir PPA'nın şu an kullandığınız sürüm için paker içermediğini söylüyor.

azzkaradag

verdiğiniz kod dan sonra çıktı olarak bana /etc/default/crda bunu veriyor ve biralt satıra geçiyor, bu arada çekirdeğim biraz yükseliverdi =) elimizde olmayan sebeplerden dolayı dizüstüne kırmamak için bir yükseltme yapayım dedim sonuç nasıl daha anlayamadım.

if

Benim hatam. gksu gedit /etc/default/crda olmalıydı komut.

Çekirdek sürümü ne oldu? uname -r

azzkaradag

# Set REGDOMAIN to a ISO/IEC 3166-1 alpha2 country code so that iw(8) may set
# the initial regulatory domain setting for IEEE 802.11 devices which operate
# on this system.
#
# Governments assert the right to regulate usage of radio spectrum within
# their respective territories so make sure you select a ISO/IEC 3166-1 alpha2
# country code suitable for your location or you may infringe on local
# legislature. See `/usr/share/zoneinfo/zone.tab' for a table of timezone
# descriptions containing ISO/IEC 3166-1 alpha2 country codes.

REGDOMAIN=
çıktım bu isterseniz son kısma 'TR' ekleyeyim, fakat sormak istediğim neden TR dilden dolayımı ?

çekirdekte 3.6.8-030608-generic oldu.

if

TR, Türkiye'nin ISO/IEC 3166-1 alpha2 kodu olduğu için:)

azzkaradag

Peki benim St.Petersburg' da yaşamam birşeyi değiştirir mi?  ???

if

Değiştirir tabiki:) Ben Türkiye'de bulunduğunu önkabul ettiğim için TR yazın demiştim. Petersburg içn hangisi uygunsa onu yazın.

cat /usr/share/zoneinfo/zone.tab komutunun çıktısından bulabilirsiniz ne yazmanız gerektiğini.

azzkaradag

Tamam RU yaptım. Bilgisayarda artık kasılma yok çekirdeği güncellediğimden beri, açılış kapanış aynı hala ama sanırım buna yapacak bir şey kalmadı değil mi ?

if

@azzkaradag, başlangıç uygulamalarından kullanmadıklarınızı kaldırabilirsiniz. Bunun dışında bakınmam gerek sizin sorun için başka ne yapabileceğimize.

bytan

Son durumda açılış için:

dmesg

Log dosyası yerine komut çıktısını aktarırsan daha rahat inceleyebiliriz.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

azzkaradag

Kusura bakmayın biraz geciktim malum sınav dönemi, sorunu bir şekilde çözdüm nasıl çözdüm dersek, dizüstüne direk kablolu bağlantı yaptım wifi kartını ise internet paylaşımı olarak kullanıyorum ve gecikme kalktı en sonda zaten çekirdeği güncellemiştim bundan önce, gayet güzel bir şekilde kullanıyorum.Sanırım çift wi-fi kartı sorun çıkarıyordu bu benim fikrim, sağolun yardımlarınız için.