[Çözüldü] 12.04 Sonrasında Gnome Shell Tema Sorunu

Başlatan gravis, 26 Nisan 2012 - 23:34:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gravis

Herkese merhaba, bugün Mint 12 den Precise Pangolin'e geçtim, epey beğendim. Unity kulllanmadığım için ilk işim gnome-shell 3.4 yüklemek oldu synaptic üzerinden. Kendisiyle gelen default temada hiç bir sorun yok, ama sonradan yüklediğim temalarla -mesela en sevdiğim tema: Holo- etkinlikler ekranı altındaki uygulamalarda resimdeki sorunu yaşıyorum. Simgeler ve uygulamaların isimleri birbirine girmiş gözüküyor. 11.04,11.10, mint 12 de bu sorunu yaşamamıştım. Gnome Tweak tool aracılığıyla fontları küçülttüm-büyüttüm ancak sorun yine çözülmedi. Fikir verebilecek yardımcı olabilecek herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

alquirel

Merhaba,

Bu cevabım bir tahminden öteye geçmeyecek çünkü ayrıntılı inceleme yapma fırsatı bulamadım henüz.
Sadece ben de farklı bir tema denediğimde böyle bir sorun yaşamıştım, ki 11.10'da kullandığım tema idi kendisi.

Benim bu durumdan çıkarttığım sonuç şu oldu, Gnome Shell'in 3.2'den 3.4 geçişinde tema kodlama standartlarında değişiklik yapıldı. Yani Shell temasına ait CSS dosyasının içindeki isimlendirmelerde değişiklikler olması gerekiyor temanın 3.4 uyumlu olması için.

Dediğim gibi, fazla uğraşmadım, fazla çabalamadım. Varsayılan temayla devam ediyorum şu an.

Ozmo

bu sorun değil gnome shell 3.4.1 için doğru düzgün tema paketi yok lütfen başlık açarken biraz araştırma yapın bu konuyu kilitleyin lütfen...

alquirel

Alıntı yapılan: Ozmo - 26 Nisan 2012 - 23:46:14
bu sorun değil gnome shell 3.4.1 için doğru düzgün tema paketi yok lütfen başlık açarken biraz araştırma yapın bu konuyu kilitleyin lütfen...

Forumumuzda daha önce konuşulmadığı için Gnome 3.x bölümüne taşıdım ve başlıkta düzenleme yapıyorum.

Ayrıca, konunun kilitlenmesi için bazı şartların oluşması ve "bizim" insiyatifimiz gerekli.

gravis

@alquirel, Düzenleme için teşekkür ederim, dikkatsizliğime geldi konuyu yanlış yere açışımı mazur gözün lütfen  :-[ durumun gnomeshell 3.2 ve 3.4 arası farklılılardan kaynaklandığını düşündüğümden mint 12 de de Holo ve benzeri birkaç temayı kaldırdım ve aynı dosyadan yeniden yükledim. Sorun sanırım Gnome shell sürümleri arası farklılıklardan kaynaklanıyor. Çok çok büyük bir sorun değil ama işte görsel olarak hafif bir bozukluk yaratmıyor değil.

@Ozmo, ön yargılaşmış tahmin içeren yorumun için teşekkür ederim, bugün akşam üzerinden bu yana yerli ve yabancı kaynaklarda bu durumu araştırıyorum; kullandığım tema dosyalarının kodlarının farklı olmadığından da emin oldum. Kendimce gerekli araştırmayı yaptım ve yapmaya da devam ediyorum.

Fikir verebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürü borç bilirim.

--0--

Bugün www.webupd8.org adresinde haberlere bakarken bazı temaların 3.4 e uyumlu hale getirilerek güncellendiğini gördüm. Detaylı bilgi için kaynak: http://www.webupd8.org/2012/04/zukitwo-zukini-holo-theme-packs-updated.html

Yardımcı olan herkese teşekkür ederim  :)

BiBLiYoMaN

Aynı sorunu ben de yaşıyordum içime dert olmuştu Holo temasını 12.04'te kullanmak çok iyi oldu bu teşekkürler.