Ejector Sistem Tray Uygulamacığı

Başlatan yakusha, 25 Ocak 2011 - 22:46:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yakusha

Ejector Sistem Tray uygulamacığı windows'dan alışmış olduğumuz alışkanlıkları devam ettirmemize biraz daha yardımcı olacak gibi görünüyor... Sisteme bağlı olan flash disk gibi aygıtları güvenle kaldırmamıza yarayan bu programcık kurulumdan sonra ilk oturum başlatışınızda kullanıma hazır hale geliyor...

kurulumdan sonra gnome panel bildirim alanında kendisini gösteriyor...

Resim şöyle:

Kurulum

Depolarda eski sürümü bulunan bu yazılımı yeni özellikleriyle kullanmanız için ppa ile kurulum öneriliyor

sudo add-apt-repository ppa:fredp/ppa
sudo apt-get update && sudo apt-get install ejecter

kaynak: http://www.omgubuntu.co.uk/2011/01/ejector-tray-app-adds-indicator-applet-support
Artık bu forumu kullanmıyor.

canosayan

sağ tıklayı bağı kaldır daha kolay değil mi?
Chmod bizim işimiz.

yakusha

aslında öyle... lakin mesela ben bağlanan aygıtları masaüstünde göstermeyi sevmiyorum... bu açıdan kolaylık... ilaveten masaüstü gibi bir alana geri dönmeden, çalışma alanından direk erişim sağlaması da bir avantaj...

fazla fonksiyon göz çıkarmaz; bence ubuntu kurulumuna direk dahil edilmesi gereken bir özellik :)

XRumer

Bağlanmış NTFS diskleri göstermiyor mu?

yakusha

benim denememde bağlanmış olan c ve d alanlarını göstermedi... flash disk taktığımda ise tanıdı? aslında denemek lazım... belki bir bug vardır.

XRumer

Taşınabilir diskimi taktım hiçbir şey çıkmadı.

yakusha

sistemin veya oturumun yeniden başlanmasını istiyor, acaba yeniden başlattınız mı?

XRumer

Evet bilgisayarı yeniden başlattım.

sem

Panel uygulaması için; panele sağ tık -> panele ekle dedikten sonra "Disk Mounter" uygulamasını ekleyip kullanabilirsiniz. Bilgisayarda USB, SD, disk bölümü gibi bütün birimleri görebiliyor... Ben bu şekilde kullanıyorum... Ve sistem tepsisi değil, panelde olduğu için, panelde istediğiniz yere taşıyabiliyorsunuz...

Sistemim İngilizce... Programın adı Türkçe'de değişiklik gösterebilir... Kolay gelsin...

@yakusha; dediğiniz gibi kurulum ile gelen bir özellik... Ubuntu değil de Gnome uygulaması olsa gerek... Kullandığım bütün sistemlerde mevcut çünkü...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

heartsmagic

@sem0900 yazmasaymış ben yazacaktım. Uygulamacığın Türkçe ismi "Disk Bağlayıcı" ve uzun süredir ben de kullanırım.
Farklı bir seçenek olur bu uygulama en azından.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.