[Çözüldü] Ön yüklü gelen yedekleme programının yapabildikleri

Başlatan Alexander, 10 Eylül 2012 - 19:52:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Alexander

Aslında başlıktan içerik belli ama biraz daha detaylandırayım. Bu yedekleme programı yedek alındıktan sonraki format sonrası ne gibi ayarları geri yüklüyor? Bu programa güvenmek doğru olur mu?

if

Alıntı YapBu yedekleme programı yedek alındıktan sonraki format sonrası ne gibi ayarları geri yüklüyor?
Yedeklenmesini istediğiniz dizinin hangisi olduğuna bağlı. Genel olarak kullanıcı ev dizini belli periyotlarla yedeklenir ki çoğu kullanıcı için ev dizininin yedeklenmesi kullanıcının sistem ve uygulamalar üzerinde yaptığı çoğu değişikliği/ayarları barındırması nedeniyle yeterlidir. Böylece hemen hemen tüm ayarlarınız yedeklenmiş olur.

Alıntı YapBu programa güvenmek doğru olur mu?

Uygulamaya güvenmeyi doğru veya yanlış olarak addedemem, fakat yeterince kararlı olduğunu düşünüyorum. Güvenmiyorsanız yedeklemeyi elle yaparsınız.

Alexander

Evet sadece ev dizinin yedek aldım. Bu program şunu yapamaz değil mi; o ev dizinindeki dosyaları yükleme.

if

Yedek aldıysanız aldığınız yedekleri geri yükleyebilirsiniz eğer sorunuzla bunu sormak istediyseniz.

Alexander

Ben şunu sormak istemiştim aslında; şimdi ubuntu yu kurdum(sıfırdan) sonra yedekleme programı ile yedeklemeyi geri aldım diyelim. Benim daha önce aldığım yedeklerin içinde Skype kalsörü de var(.Skype)  ama sistemde Skype yüklü değil, bu durumda program "sizde Skype yüklü değil, yükleyeyim mi?" diyebilir mi?.  Bu mesajı yazarken başka bir soru da aklıma geldi, geri yüklemeyi daha önceki yedekte ki programları kurduktan sonra mı yapmak gerekiyor yoksa program kurulunca zaten ayarlar klasörü var diye o ayarlarla mı başlar. Umarım anlatabilmişimdir derdimi

if

@Alexander, uygulamayı kullanmadığım için vereceğim cevap kesin doğru olmayabilir fakat büyük ihtimal uygulama dizini olupta kendi yüklü olmayan bir programı kurayıp demez. Misalini verdiğiniz dizini geri yükler sadece.

İkinci sorunuza değinirsem, geri yükleme yaptıktan sonra programları kurarsanız programlar yedeğiniz aldığınız ayar dosyalarını kullanır. Önce programları kurduğunuzu varsayarsak, geri yükleme yaptıktan sonra programları başlattığınızda yine yedekleme yaptığınız ayarları kullanır.

Alexander

Zaman ayırıp cevap yazdığınız için teşekkürler, konu açıklığa kavuştu.