[Çözüldü] mouse ile kaydırma

Başlatan gokhanyildiz, 30 Ağustos 2012 - 15:32:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gokhanyildiz

Mouse orta tuşu ile sayfayı kaydırmaya kalktığımda sayfa en alta kadar iniyor. Yani aşırı derecede hızlı. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?

heartsmagic

Nerede oluyor bu? Sistem genelinde mi? Eğer değilse tarayıcılarda mı? Eğer öyleyse hepsinde mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

gokhanyildiz

Heryerde oluyor. Yani haddinden fazla kaydırıyor sayfaları ve dökümanları. Pencere kaydırma çubuğuyla kaydırmak zorunda kalıyorum sürekli...

heartsmagic

Ubuntu sürümü 11.04 mü? Sistem güncel mi? Bu tek bir fare ile mi oluyor yoksa tüm farelerde mi geçerli?

gokhanyildiz

12.04 kullanıyorum. Daha yeni kurdum. Tüm güncellemeleri de yaptım. Başka bir mouse kullanamadığım için bilmiyorum. Bu orta tekerin hassaslığını ayarlayabileceğimiz bir ayar olmalı.

heartsmagic

Sistem genelinde öyle bir ayar yok, teker için yok yani. Normal şartlar altında sistemin onu güzelce ayarlaması gerekmekte, senin yaşadığın bir sorun. Farenin marka ve modeli nedir?

gokhanyildiz

microsoft wireless mobile 3500

heartsmagic

Sorunlu bir model. Sadece bizim tarafta da değil, Windows tarafında da böyle. Ubuntu forumlarında birden fazla başlık var. Geçici çözüm olarak şu öneriliyor: Kablosunu çıkartıp bir süre sonra tekrar takmak. Gerçi kablosuz olan farede bu nasıl yapılır bilemiyorum.

Bir de şu öneri yapılmış:
http://ubuntuforums.org/showpost.php?p=11969768&postcount=13

Ancak bu kısmı tam anlayamadım, Windows tarafında bu uygulanınca Ubuntu tarafına da mı yansıyor bilemiyorum.

gokhanyildiz

Dün tekrar güncelleme göründü sistemde. Güncellemeyi yaptığımda herhangi bir problem kalmadı.

hckr

Aynı fareyi forumdan bir arkadaşımız yeni aldı ve sorunsuz bir şekilde kullandığını söylemişti sanırım.
Eğer sorun olursa http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=35304.msg425175#msg425175 Buradaki mesajımda belirttim geçici çözümü.