[Nasıl]Edimax ew-7811Un Ubuntu 10.04 Sorununun Çözümü

Başlatan Archaeopteryx, 29 Temmuz 2012 - 06:16:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Archaeopteryx

Selamlar arkadaşlar,

Geçen gün Edimax yazılımını 10.04 sürümünde çalıştıramadığım için burada başlık açmıştım. 12.04 de çalıştığı söylenince onu kurdum fakat bu sürüm benim donanımım için çok ağır gelince geriye dönüp 10.04 sürümü için biraz daha araştırma yaptım ve sorunu çözdüm.

Benim gibi bu problemi yaşayabilecek arkadaşlar için kısa bir açıklama yapmaya karar verdim, zira ben çok uğraştım. Konunun yeri uygun değilse taşınsın lütfen. Sorunumu buidl-essential kurarak çözümledim.

Öncelikle build-essential kurulumunu yapmamız gerekiyor.  Dvd'den veya internet bağlantısıyla kurulabilir.

Bunun için internet bağlantımız varken şu kodu giriyoruz.    (Synaptic manager ile de aratabilirsiniz.)

sudo apt-get install build-essential

Dvd'den kurulum içinse sırasıyla şu kodları dvd takılıyken giriyoruz. (Ben bunu kullandım)

sudo apt-cdrom add
sudo aptitude update
sudo aptitude install build-essential
gcc -v

Daha sonra yazılımımız için uygun olan sürümü, linux için ayrılan bölümden indiriyoruz.

http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PFid=48&Level=5&Conn=4&ProdID=277&DownTypeID=3&GetDown=false&Downloads=true#2772

Bundan sonra defalarca anlatılan şekilde kurulumumuzu yapıyoruz ve işlemi tamamlıyoruz.

Yani dosyayı çıkartıp terminalden cd komutuyla klasörün içine girerek aşağıdaki kodu uyguluyoruz.

sudo sh install.sh

Kısacası kilit nokta build-essential kurulumunu yapmak.
Umarım birilerinin işine yarar.

İyi Forumlar..

ct

Geri dönüş yaptığınız için teşekkürler. Eminim birilerinin işine yarayacaktır.