Gnome Shell Gwibber Sorunu

Başlatan shell32, 14 Temmuz 2012 - 23:49:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

shell32

Arkadaşlar unity kullanıyordum bugün gnome shell'e geçtim sorunsuz kullanıyorum fakat unitydeki gibi üst panelde gwibber'in arka planda sürekli çalışmasını istiyorum aynı şekilde torrent programım olan deluge'nin de extensionslara baktım gwibber ve facebook ile ilgili bir eklenti yok. Ayrıca çevrimiçi hesaplar bölümünde de windows live messenger ve google var facebook ve twitter için hesap görünmüyor. Bu sorunum için yardımcı olabilir misiniz?

shell32

empax

¹Bahsettiğiniz yazılımların ayarlarında "kapatıldığında arka planda çalışmaya devam et(system tray)" benzeri seçeneklerini etkinleştirdiniz mi?
²Programları kapattığınızda(arka plana gönderdiğinizde) sistem tepsisini kontrol ettiniz mi ? Fareyi ekranın en sağ alt köşesine götürdüğünüzde görünür olan bölge.

Sistem tepsisini yukarı almak için gerekli eklentiler;
http://www.webupd8.org/2012/04/gnome-shell-classic-systray-message.html
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

shell32

bahsedilen yazılımda öyle bir  ayar bulamadım sadece açılışta başlat diye bir seçenek var oda işaretli zaten. Program açık olduğunda zate alttaki köşede görünüyor. Ben sizinde bahsettiğiniz gibi arka planda çalışmasını istiyorum ve istediğim zaman sistem tepsisi denilen yerden açmak istiyorum. extensions var bitane ama çalıştıramadım ben.

empax

Daha önce denemiştim ama şuan elimin altında GnomeShell olmadığından yardımcı olamıyorum. Başkalarıni beklemek gerek.  :)
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

krwlng

Shell ekranını açıp gwibber yazınca, karşınıza gwibber, yayın tercihleri ve yayın hesapları geliyor, yayın tercihlerinden açılışta otomatik servis olarak başlamasını sağlayabilir, yayın hesaplarından da twitter, facebook ve identi.ca hesaplarını ekleyebilirsiniz.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!