Gnome silme

Başlatan yia, 04 Temmuz 2012 - 15:56:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yia

Mac OS teması için Gnome yükledim. Şu kodla silmeye çalıştım. Hızlı menüden aradığımda silinmiş gözüküyor.Ama Ubuntu kulannıcı seçme ekranında ubuntu 2d nin yanında hala duruyor nasıl tamamen silerim ?

sudo apt-get remove gnome-tweak-tool

NightBlue

Gnome masaüstünü tamamen mi kaldırmak istiyorsunuz.Eğer öyleyse sadece gnome-tweak-tool u yani ayar programını silmişsiniz.Tamamen kaldırmak için şu komutu deneyin
sudo apt-get purge -s gnome-shell

alquirel

Konuyu açıldığım bölüm olan "Görsel Eğitim / Yardım (Lütfen burada soru sormayın)" adlı bölümümüzden "Gnome" isimli bölümümüze taşıyorum.

yia

Alıntı yapılan: NightBlue - 04 Temmuz 2012 - 16:14:50
Gnome masaüstünü tamamen mi kaldırmak istiyorsunuz.Eğer öyleyse sadece gnome-tweak-tool u yani ayar programını silmişsiniz.Tamamen kaldırmak için şu komutu deneyin
sudo apt-get purge -s gnome-shell

Denedim ama tam olarak kaldırmadı. Yardımcı olur musunuz ?

burk

@yia sudo apt-get purge gnome-shell-*

yia

Alıntı yapılan: burk - 05 Temmuz 2012 - 14:07:54
@yia sudo apt-get purge gnome-shell-*
Sizin dediğinizi de yaptım. Kullanıcı adı girilen bölümde var hala . Birde pencerelerdeki küçültme tam ekran ve kapatma şeyleri sağ tarafa taşındı.

alquirel

Başlangıçtaki kısımda var dediğiniz Gnome seçeneği mi yoksa Gnome Classic seçeneği mi?
Bir de pencere düğmeleri ile ilgili sorun Gnome Shell üzerinde mi oldu, şu an hangi masaüstünü kullanıyorsunuz?

burk

@yia karşılama ekranı Gnome'dan bağımsız şu durumda, araştırarak farklı olanlarını deneyebilirsiniz. Bunun dışında düğmelerin sağ-sol olayı Tweak Tool ile alakalıydı.

decent

@yia,
Pencere düğmelerini sağa/sola yerleştirmek için Ubuntu Tweak kullanabilirsin.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=29982.0

yia

Alıntı yapılan: alquirel - 05 Temmuz 2012 - 15:52:55
Başlangıçtaki kısımda var dediğiniz Gnome seçeneği mi yoksa Gnome Classic seçeneği mi?
Bir de pencere düğmeleri ile ilgili sorun Gnome Shell üzerinde mi oldu, şu an hangi masaüstünü kullanıyorsunuz?
Gnome Classic ve Gnome Classic (No Effect) seçenekleri var.
Ubuntu da çok yeniyim masaüstü resmim aşağıda ayrıca alt + tab fonksiyonununda çalışmadığını fark ettim.Alakası var mı ? Acaba
http://b1207.hizliresim.com/z/6/9f5nx.png

burk

@yia siz ilk iletinizde Ubuntu tweak tool adlı yazılımı sildiniz, onu kurun tekrar, tuş sorunu için bir deneme yapın.

yia

@burk başka bir öneri gelmez ise yapacağım. Teşekkürler.

alquirel

Öncelikle ekran görüntüsünü verdiğiniz masaüstü Unity. Gnome Shell veya Gnome Classic değil.

Gnome Shell'i silmişsiniz evet, geri kalan Gnome seçenekleri "gnome-session-fallback" isimli paketle geliyor. Onu da kaldırabilirsiniz isterseniz.

sudo apt-get remove gnome-session-fallback
sudo apt-get autoremove

Buradaki soruyla aynı soru : http://askubuntu.com/questions/65200/remove-gnome-shell-completely-after-installing-it

heartsmagic

Bir de şunu belirtelim, yapılan işlemleri görmek isteriz bizler. Çıktıları buraya geçmek fayda verecektir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.