[Çözüldü] np300e5s'de parlaklık ayarı yapılmıyor

Başlatan DenizT, 26 Ağustos 2012 - 13:57:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DenizT

Selamlar,

İngilizce kaynaklardan yaptığım araştırmalardan sonra ekran parlaklığını 'güç durumu'nda maksimuma 'pil durumu'nda da zayıf bir noktaya kitleyebildim. Şu an 'parlaklık ayarı çubuğu'ndan artırma veya azaltma söz konusu değil. Yardımlarınızı bekliyorum.

speakerXXL

Burada anlatıldığı biçimde aşağıdaki kodları sırasıyla uçbirimde çalıştırarak samsung-tools samsung-backlight paketlerini yükleyip sistemi yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz.

sudo add-apt-repository ppa:voria/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install samsung-tools samsung-backlight

monthy_python

300 E5A'da parlaklık ayarıyla ilgili bir sorun da ben yaşıyorum. bendeki sorun şu: sanki parlaklık açma kapama düğmelerine sürekli basılıyormuş gibi oluyor. (öyle bir ayar düğmesi yok). bir süre sonra ekran kilitleniyor.
bu olay tamamen rastgele zamanlarda, (her zaman değil, ama güç kablosu takılı değilken kesin) oluyor.

herhangi bir nvidia sürücüsü yüklemedim henüz, ben sorunun bundan kaynaklandığını düşünüyorum.
siz nvidianın sürücüsünü yüklediniz mi?

DenizT

Alıntı yapılan: speakerXXL - 26 Ağustos 2012 - 15:30:22
Burada anlatıldığı biçimde aşağıdaki kodları sırasıyla uçbirimde çalıştırarak samsung-tools samsung-backlight paketlerini yükleyip sistemi yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz.

sudo add-apt-repository ppa:voria/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install samsung-tools samsung-backlight

Sorun çözüldü çok teşekkürler.

speakerXXL

heartsmagic

Çözülen başlıklarımız için lütfen: cozuldukonusu
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.