Grub ekranında windows yok ?

Başlatan gokhanbilgin, 13 Nisan 2014 - 03:06:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gokhanbilgin

Arkadaşlar merhabalar. Windows 8 kullanıcısıyım. Bİlgisayar uefili. İLk geldiğinden beri windows 8 var. Bİlgisayarda 11 tane harddisk alanı var. Bunları 2 si c ve d sürücüleri. Biriyse 50 gblik ubuntu kurulu kısım. Diğerlerinin hepsi windowsu kurtarma bölümleri. Bir sorun olduğunda açılışta f4 e basarak fll sıfırlayabiliyorum makinayı.

Sorunuma gelicek olursak ben ubuntuyu yükledi mama ubuntu kurulum esnasında windoesu hiç tanımadı. Bİlgisayarınızda başka işletim sistemi yok dedi. Ben araştırdım buna çözüm bulamadım. Bende gittim 50 gblik alana ubuntuyu kurdum. Ubuntuya rahat rahata giriyorum sorun yok. Fakat grub ekranında windows 8 gözükmüyor. Bayada acemiyim kodlar filan hiç anlamıyorum. F4 e basıp geri döndüğümde windowsu sıfırdan yüklüyor fakat bu seferde ubuntu yalan oluyor. Ubuntu e sürücüsünde duruyor ama boot ekranına gelmiyor. Kısacası makinada iki işletim sistemi yüklü ama geçiş yapamıyorum. Yardımcı arkadaşlara çok teşekkürler.

Bir de ubuntuyla ilgili 2 sorunum daha var birincisi

ses açıp kısmak için windowsta fn+f7-f8 ebasardım bundada ayanı fakat basınca sürekli basmış zannediyor ve bir müddet sonra klavye iptal oluyor ne yapabilrim ?

ikincisi dns değiştiremedim nasıl değiştircem ?

üçüncüsü touchped iki parmakla kaydrıma desteği var mı ?

Anizm

meda

Ubuntu'nun açılışta görünmesi için aşağıdaki adres yardımcı olacaktır.
http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Grub_%C3%B6ny%C3%BCkleyicisini_onarmak

Sistem ile ilgili ekran kartı,işlemci vs ... Bu detayları belirtirsen çözüm daha kolay sağlanır.

Sorun yaşadığın diğer konular ile ilgili forumda küçük bir araştırma yapman sana kolaylık sağlayacaktır.

"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"