[Çözüldü] Superkaramba başlangıç sorunu.

Başlatan NeSQuiK, 07 Eylül 2008 - 22:13:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Xenophobia

KDE 3.5.10 | OpenSuSE üzerinde Superkaramba ile sorun yaşıyorum.

Ayarladığım halde yeniden başlattığımda masaüstünde eklentilerimi göremiyorum.

Oturum başlangıcı diye bir bölüm göremedim bugüne kadar SuSE üzerinde, şayet kullanan ve bilen varsa memnun olurum.

Not: /home/nesquik/.kde/autostart içerisine Superkaramba kısayolunu atmam programı menü şeklinde açıyor.Ben ise sadece eklentilerin açılmasını istiyorum.

Programın iç menüsü kısmen boş görünüyor, yeni tema indir diyorum ve birçok temanın da indirilmiş olduğunu görüyorum. Bu durum neden kaynaklanıyor?

atomkarinca

@NeSQuiK; önerirken nefret ettiğim bir yol ama bir denemkte fayda var.

rm -rf .superkaramba
rm -rf .kde/share/apps/superkaramba
rm -rf .kde/share/config/superkarambarc

Not: Suse kullandığını düşündüğüm için komutları böyle vermek zorunda kaldım.
Not :Başlangıca eklediğin superkaramba'yı sil superkaramba'yı kapa aç artık bilgisayar her açıldığında aktif olur. En azından Ubuntu'da oluyor. :)

Xenophobia

Sevgili Tanzer,

Dediklerini bir bir uyguladım ancak sadece liste olayı düzeldi. Yani eklentileri listede görebiliyorum ama malesef otomatik başlamıyor :)

Kıl oluyorum böyle olunca, hep hevesim kursağımda kalıyor.

atomkarinca

Sende  autostart modül kurulumu bilmiyorum aslında yast'da bu ayarlar vardır ama bakmak lazım. autostart modülü kullanmak için;

kcmshell autostart

Xenophobia

Komutu yazdım ama herhangi bir şey çıkmadı karşıma, autostart diye bir klasörüm var sadece onun da yerini biliyorsun zaten.

atomkarinca

Valla Suse elimizde olmadığından zorlanıyoruz. Suse yast'ın yanında kcontrol kullanıyormu bilemiyorum. Kullanıyorsa bu modülün kcontrol içinde olmadığı anlaşılıyor. Modülü kullanmadığına göre  demek ki  bu işleri yast yapıyor. Biraz araştırmak lazım.
Yinede ben bu modülün debian paket adını vereyim herhalde Susede de benzer isimle bulunabilir.
kcontrol-autostart

Autostart is a KDE control center module to configure which applications
start up when you login into a KDE session.

Xenophobia

Kcontrol'e eklenen bir Autostart buldum. Ekledim ama uygulamalarım sırasında Kcontrol çöküyor :)

Sanırım bir uyumsuzluk var ama Autostart dizinlerinde görebiliyorum Superkaramba'yı fakat otomatik başlamıyor yinede.

Ben biraz daha kurcalayayım. İndirdiğim temayı direk bulup çalışması için link versem autostart'daki icon'a çok daha güzel olur.

Öyle denemeliyim sanırım.

Xenophobia

Maalesef bu şekilde de olmadı.

Artık SuSE kullanıcısı bir arkadaşın Superkaramba kullanıcısı olup bize izah etmesinden başka neredeyse şansımız yok :)

atomkarinca

Xenophobia

Tanzer, sen sanki SuSE kullanmayı ister gibisin, öyle görüyorum seni. ;)

Hatta ve hatta, KDE 3.5.10 ile kullanıp Superkaramba yükleyicek gibi bir Amin demişsin. :D

atomkarinca

:D :D :D Sadece Kubuntu, çok derdini çektim. Sabırla kde4'ün adam olmasını bekliyorum.

Xenophobia

Bir yandan da KDE4.1 i deniyordum ama bende vazgeçtim. Zırt pırt çöküyor sinir bozucu.

Windows'u hatırlattı bana kaldırdım bende, sanırım oturması zaman alacak. Oturduktan sonra da kalkacağını sanmıyorum, görüntü iştah kabartıcı :)

Xenophobia

Sorunu çözdüm çok ilkel bir biçimde ama sonuçta otomatik başlıyor.

Oturum yöneticisinden, son oturum ile başla diyorum ve son oturumda açık olan tüm programları kendisi başlatıyor bilgisayarı açtığımda.

Bunu kullanmayı hiç istemesem de kullanıyorum işte, ne yapayım? Bir bilgi olsun diye de eklemek istedim.