[Çözüldü] 12.04 kurulumunda geçersiz karnel image uyarısı alıyorum

Başlatan workerzz, 02 Haziran 2012 - 15:06:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

workerzz

Kolaygelsin arkadaşlar. Ubunutu 12.04'ü kurmak için, unetbootin ile usb diske gereken uygulamaları yaptım, daha sonra bilgisayarı krulum için usb'den başlatınca unetbootin defult seçeneği çıktı ve otomatik başlatmada invalid karnel image yazdı. bu sorunu gidermek için uğraşıyorum bir türlü çözemedim. Forum başlıklarını inceledim ama bu konuda bir başlık göremediğimden yardımlarınızı bekliyorum. Bilgisayarımın işletim sistemi windows 7.

şimdiden teşekkür ederim.

alquirel

İndirdiğiniz ISO kalıbının MD5 denetimini yaptınız mı?
Hatalı inmiş olabilir.

Bir de, Windows üzerinde şu uygulamayı da kullanabilirsiniz.
http://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3/

workerzz

Önerdiğiniz yeni programı şimdi indirdim birde bununla denedikten sonra tekrar foruma geri bildirim yaparım. yardımın için şimdiden sağol.

burk

workerzz

Yeni programda denedim şu anda ubuntuyu usb disk üzerinden kullanarak bu iletiyi yazyorum. şimdilik live disk olarak kullanbiliyorum fakat hard diske yükleme yaparken dosyaların kopyalanmasında hata veriyor (error 5 input _output) daha sonrada yükleyicinin çöktüğünü bildiriyor bu sorunu nasıl halledebiliriz. yardımlarınızı bekliyorum. büyük teşekkürler sadece usb üzerindende olsa ubuntu kullanmak çok iyi bir sonuç.

heartsmagic

Eğer I/O sorunu diyorsa iki şey olabilir.
1. Kurmaya çalıştığın diskte sorun vardır.
2. Okunan USB bellekte sıkıntı vardır.

Önce USB belleği güzelce biçimlendirerek şansını tekrar deneyebilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

workerzz

diski yeniden biçimlendirdikten sonra sorunsuz bir şekilde ubuntuyu kurmayı bşardım. teşekkür ederim arkadaşlar kolay gelsin

alquirel

heartsmagic

Yalnız ufak bir hatırlatma yapalım. Biçimlendirdiğin şey sabit diskinse bu disk üzerinde fazla hayati veriler tutmamaya çalış. Sanki bozuk alan varmış gibi geliyor bana. Şimdi olmasa bile ileride başına iş açabilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.