[Çözüldü] ip adresinin elle verilmesi sorunu

Başlatan mshahyn, 27 Mayıs 2012 - 13:34:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mshahyn

İnternet kafede ubuntu kullanmak istiyorum. şuan yüklü olan bilgisayarlarda windows7 yüklü ve bilgisayarların ip ve dns ayarları elle verilmektedir.
ubuntuda ip ve dns ayarlarını elle vermek istiyorum.bu konuda yapacağınız yardım için şimdiden teşekkür ederim..

alquirel

Değiştirmek için ne gibi yollar denediniz mesela?
Deneyip de başarısız mı oldunuz, yoksa değiştireceğiniz yeri mi bulamadınız?

Değiştirmek için şu yolu takip edin  : Sistem Ayarları » Ağ » Seçenekler
Karşınıza şöyle bir pencere gelir.

İşaretlediğim yerleri kullanarak değişiklik yapabilirsiniz.

mshahyn

alquirel

Ekle düğmesine tıkladıktan sonra elips şeklinde işaretlediğim kutuda IP adreslerini yazacağın kutucuklar belirecek.

mshahyn

teşekkür ederim kardeşim,denedikten sonra sorun çıkarsa tekrar size dönebilir miyim?

alquirel

Tabii ki.
Yalnız "flood" engeli eklentimiz var, mümkün mertebe deneyip sonuç elde ettikten sonra ileti geçin.
Aksi hâlde, siz yeni ileti gönderseniz bile iletiniz bir öncekine birleşeceği için görememe ihtimalimiz var.

mshahyn

sevgili abicim söylediklerini yaptım fakat resimde görülen 3 ip numarasını nereye ekleyeceğimi bulamadım adresler yazan yerden ekle dedim adres, ağ maskesi, ve ağ geçidi çıktı
10.0.0.88
255.0.0.0
10.0.0.2
bu ip numaralarım bu hangisini nereye eklemem gerekiyor. sırasına göre ekledim az, bağlanamadım. yardımınıza ihtiyacım var.

heartsmagic

@mshahyn, Adres kısmına: 10.0.0.88, Ağ Maskesi kısmına 255.0.0.0, Ağ geçidi bölümüne de 10.0.0.2 girmen lazım. DNS sunucularının da yeri belli. Zaten hemen hemen aynı isimler, çok zor değil biraz daha bakınırsan göreceksin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.