[Çözüldü] Debian Wheezy mouse teması

Başlatan NightBlue, 17 Mayıs 2012 - 09:16:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NightBlue

Debian wheezy de mouse temasını nasıl değiştirebilirim ?

decent

NightBlue

NightBlue

Olmuyor maalesef :) bir linke tıklarken oluyor ama onun dışında DMZ Black görünüyor.Bu sorun nasıl çözülebilir ?

decent

su
sudo gnome-tweak-tool

şeklinde dener misin ?

NightBlue

Maalesef yine bir değişiklik yok

decent

Gnome-shell yükleniyor; sonra tekrar yazacağım.

Fare teması değiştirilebiliyor:

Şu paketi yükleyip tekrar kontrol eder misin ?

apt-get install chameleon-cursor-theme

Not : Ekran görüntüsü VirtualBox üzerinden çalışan Debian kurulumundan alınmıştır.

stratovarius

Fare Teması Sorunu Çözümü

Fare teması eski sürüm gnome masaüstlerinde olduğu gibi yine sorunlu gelmekte. Bu sorunu çözmek için ;

Alt+F2 yapınız açılan çalıştır ekranına

gksu nautilus

Şimdi /usr/share/icons konumuna geçiniz. Bu konuma default isminde bir klasör oluşturunuz.

Oluşturduğunuz default klasörü içerine girerek index.theme adında yeni bir belge oluşturunuz.

Dosyaları oluşturduktan sonra alt+f2 yapınız ve çıkan çalıştırma ekranına ;

gksu gedit /usr/share/icons/default/index.theme

Açılan dosyamıza;

[Icon Theme]
Inherits=xxxx

Ekleyiniz xxxx yerine kullandığınız tema ismini yazınız ve kaydederek kapatınız. Sistemi yeniden başlattığınızda belirlediğiniz fare temasını kullanabilirsiniz.

Sistemi yeniden başlatıp durumu kontrol ediniz.

NightBlue

Sorun devam ediyor

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 17 Mayıs 2012 - 12:52:45

Sorun çözüldü.Çözüme şöyle ulaştım:Üstteki çözümlere ek olarak varsayılan fare temasını sildim.

stratovarius

Bende aynı çözümü önerecektim. Ekleyelim  yukarıda belirttiğim işlemlere ek olarak debian üzerinde ;

/usr/share/icons konumundaki adwaita klasörünü siliniz veya ismini değiştiriniz.

Diğer dağıtımlarda ilk verdiğim işlemler yeterli olmaktadır.