Projeksiyon cihazlarını otomatik tanıma ve kullanıma geçme

Başlatan linuxchu, 16 Mayıs 2012 - 10:13:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

linuxchu

Selamlar,

İşim gereği sürekli farklı ortamlarda bilgisayarımı farklı model ve markalarda proksiyon cihazlarına bağlıyorum. Debian şu ana kadar hiçbirini tanımadı.

Projeksiyon cihazlarını tanıtmak için nasıl bir yol izliyorsunuz. Otomatik sürücü yüklemiyor yada bir tepki vermiyor. Kullanabileceğim bir araç var mıdır, yada bir yöntem tavsiyeniz ?

Teşekkürler,
Saygılar.

Debian 6.0.4 x64

grayloop

Ubuntu'da ekran algılama yoluyla şimdiye kadar hiçbir sorun yaşamadan projeksiyon cihazlarını kullandım. Ekranlar menüsünde ekranları algılatabiliyorsunuz. Debian'da da benzer bir uygulama vardır diye düşünüyorum.
hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

if

@linuxchu, projeksiyonların tanıtılmasına ihtiyaç yok. Yapacağınız iş ekran görüntüsünü projeksiyona göndermek ki bunu da genelde fonsiyon tuşlarıyla yapabilirsiniz.

burk

@if'in de dile getirdiği üzere örneğin ben bu iş için FN+F4 tuşlarını kullanıyorum, bu sayede hem görüntü projektöre yansımış oluyor hem de ekrandan görüntü alabiliyorum.

linuxchu

Selamlar
Daha önce FN tuşlarında başarılı olamamıştım ama Ekran Algıla seçeneğini hiç denemedim açıkcası. İlk fırsatta deneyip bu konuya yazacağım şuan elimin  altında projektör yok malesef.

burk

Deneme sonrası geri bildirim yaparsanız sevinirim @linuxchu.