openSuse - E17 ibar ve Open with Sorunu

Başlatan waslan, 07 Mayıs 2012 - 14:52:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

waslan

S.a E17 masaüstünü kurdum. Herşey iyi hoş gibi ama ibar a program kısayolu ekle dediğim zaman ibar da hiç bir şey gözükmüyor. İnternette araştırdım aynı probleme rastlayan bir kaç kişi  buldum ama çözüm yok. Bir de programları açmak için tıkladığım zaman open with ekranı geliyor ama Applications listesi boş çıkıyor her seferinde alt kısımda bulunan custom command kısmından yazıp çağırmam gerekiyor ve seçimimi hatırlamıyor. Masa üstüne Sol tıkladığım zaman Applications menüsünde sorun yok hepsi gözüküyor ama. İbar ve openwith kısmından applications listesi hep boş gözüküyor. Settings panelinde herşeye baktım uğraştım olmadı. /home/.e klasöründe configure dosyalarını değiştirdim internetten bir kaç siteye bakarak ama olmadı. Sorunu bilen veya gören varsa sevabına bir el atsın.

burk

Güncel olarak http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=32363.0 anlatımı var, bunun dışında birkaç anlatım daha mevcut. Forumda arama yapmış mıydınız?

Sherlock Holmes

Kullandığınız ve üstüne kurduğunuz dağıtımı da belirtseydiniz.

waslan

Forumu araştırdım. Verdiğiniz linke de baktım. Birçok forumları gezdim ama çözüm bulamadım. Büyük ihtimal bug gibi duruyor. Diğer bütün fonksiyonlar sorunsuz çalışıyor. Herhangi bir hata almadım. Sadece anlattığım gibi open with dediğim zaman applications listesi boş gözüküyor. Aynısı ibar settings kısmında ibara kısayol eklemek istediğim zaman oluyor, yine liste boş gözüküyor. Bu arada dağıtımım opensuse. Opensuse forumlarını da bayağı araştırdım. Wiki ye falan baktım. Orada da bu sorunla ilgili birşey bulamadım. Ubuntu kullanan birinin ayarlarına da baktım ama aynı gözüküyor. Farklı birşey göremedim. Bu forumda aynı sorunu yaşayan biri varsa yardımcı olabilir umuduyla yazdım.

burk

@waslan ayarlara nereden baktınız? Uçbirimden çıktı alabilirseniz işimiz kolaylaşır.