Sabit Disk Üzerinden Ubuntu Kurulabilir mi?

Başlatan PROTON, 29 Nisan 2012 - 19:41:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

PROTON

Öncelikle iyi akşamlar.Benim DVD bozuldu Flash bellekte yok.Acaba Windows da oldugu gibi linux da bir bölüm oluşturarak kurulumu ordan başlatabilir miyiz?

empax

Unetbootin ile kuruluyormus. Sitesinde de yaziyor.
http://unetbootin.sourceforge.net/
Alıntı YapUNetbootin can create a bootable Live USB drive, or it can make a "frugal install" on your local hard disk if you don't have a USB drive. It loads distributions either by downloading a ISO (CD image) files for you, or by using an ISO file you've already downloaded.
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

alquirel

Konu Kubuntu 11.10 sürümüne özel değil, genel bir konu olduğu için başlıkta değişiklik yaptım.

if

Unetbootin ile kurulamıyor maalesef. Sadece .iso kalıbını seçilen dahili bellek üzerinden başlatıyor fakat kurmak istediğinizde dahili belleği ayırmanız gerek ki bu da mümkün olmuyor haliyle.

PROTON

Arkadaşlar biraz araştırayım bakalım.Aslında windowsta bu işelm yeni bir bölüm açıyoruz iso dosyalarını çıkartıyoruz ve NT6 adı altında bir program bize bu işe yapıyor sonra reset ve kurulum başlıyor.Ubuntuda da bu iş böyle ise süper olur.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Nisan 2012 - 19:54:33

Alıntı yapılan: PROTON - 30 Nisan 2012 - 19:53:07
Arkadaşlar biraz araştırayım bakalım.Aslında windowsta bu işelm yeni bir bölüm açıyoruz iso dosyalarını çıkartıyoruz ve NT6 adı altında bir program bize bu işe yapıyor sonra reset ve kurulum başlıyor.Ubuntuda da bu iş böyle ise süper olur.
Hocam tam olarak anlamadım.Zaten 3 e bölünük beim HDD.3. bölümü boşaltım 2. bölüme kuracagım
resim ile anlatayım
http://e1204.hizliresim.com/w/y/53l7y.jpg

jaaaccckkk

Selamlar herkese. Enteresan bir sorunum var. Elimdeki eski laptopa Xubuntu kurmam gerekiyor. Ancak laptop usb ile baslamiyor. (Fujitsu Siemens) Bu sorun ile ilgili arama yaptigimda emin olmamakla birlikte "su tarihten onceki pclerde usb ile boot yok" diye bir cevaba ulasmistim. Cok denedim ve gercekten bir turlu baslamadi usb'den.
Maalesef laptopda cd ya da dvd surucu de yok. Elimde bu laptoptan baska bir masaustu pc, bir android tablet ve bir android telefon var.

Yaratici fikirlere ihtiyacim var :)

ct

JTAG ile olur herhalde ama zahmetli olabilir. Hiç kullanmadım JTAG'i. Kullanan da görmedim :)

empax

بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

jaaaccckkk

Simdi aklima geldi de henuz xubuntu'yu indirdigim icin deneyemiyorum. Poweriso tarzi bir program ile virtual cd rom yapsak, sonra da xubuntu isomuzu buna taksak acaba...?
Diger cozumler oldukca zahmetli ama sanirim bu dedigim de tutmaz.

cagriemer

Aslinda mumkun olmasi lazim baska bir disk bolumune kurmanin. Kendim denemedigim icin kesin bir sey diyemiyorum fakat surada[1] bir anlatim var, uygulamak isterseniz.

[1] http://agnipulse.com/2011/08/install-ubuntu-hard-disk/

alquirel

@jack, başlığınızı aynı sorunun konuşulmakta olduğu bu başlığın altına taşıdım.

Ayrıca, poweriso tarzı uygulama ile çözüme gitmek, bir ihtimal Wubi ile kurulumda işe yarayabilir.
Yarayıp yaramayacağını tam bilmiyorum, eğer Wubi ile kurulumda da bilgisayarı yeniden başlatmak gerekiyorsa, poweriso tarzı uygulamalar bu noktada geçerliliğini yitirecektir.

PROTON

"unetbootin" işe yaramadı arkadaşlar.Boot edemedi kubuntuyu. booting"unetbootin"  yazısının altında imleç öylece kaldı