Acilista Read Error hatasi

Başlatan gokhanyildiz, 30 Nisan 2012 - 19:33:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gokhanyildiz

Ubuntuyu usb ile kuruyorum. Kurulum sirasinda grub kurulumu asamasina geldigi zaman bir muddet donuyor ve grubun yuklenemedigini baska bir alan secmem gerektigini soyluyor. Yanlis hatirlamiyorsam suanda tam adini unuttum dosya sistemini ext4 olarak olusturuyorum. Baska bir konuda benzer sorunun cozumunu okudugumda dosya sistemini ext3 olarak olusturmam gerektigi yazilmis. ext3 olarak denedigim zamanda kurulum baslarken ext3 dosya sistemi olusturulamadi seklinde hata veriyor. Suanda ext4 dosya sistemine 10. kez ubuntuyu kurdum. ama yeniden baslattigim zaman tekrar ayni hatayi verecek. Grub kurulumunu denedigim zamanda herhangi bir sonuc alamiyorum. (Suanda notebookta sadece ubuntu kurulu...)

cagriemer

Ubuntu'yu USB uzerinden baslatip asagidaki komutun ciktisini aktarir misiniz? Ayrica kurulum esnasinda GRUB'i nereye kurmasini soyluyorsunuz?

sudo fdisk -l

heartsmagic

İlk defa 12.04 ile denedim USB üzerinden kurmayı. Grub işine her zaman olduğu gibi hiç karışmadım. ext4 ile de olması gerektiği gibi sorun çıkartmadı.
ISO'nun md5 bütünlüğünü denetledin mi? USB'ye hangi uygulama ile yazdırdın ISO'yu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

gokhanyildiz

Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim. USB ile kurulum makalenizden yararlanarak kurulumu yapmaya çalıştım ama olmayınca opensuse kurdum. herhangi bir problemim kalmadı.