nspluginwrapper kurulumu sonrası kitlenmeler

Başlatan s3cr3t, 29 Nisan 2012 - 05:21:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s3cr3t

Ubuntu 12.04 32 bit kullanıyorum. Adobe flash player yüklü sistemde. firefox ile flash uygulamalarını çalıştırıyordum sorunsuz.

epiphany ve xxxterm de yüklü onlarıda kullanıyorum bazı zamanlar. flashları göstermiyordu.daha önceden ubuntu 11.10 da uyguladığım yöntemi(bu forumda bulmuştum) şimdide uyguladım ama sorun oldu. Ubuntu 11.10 da aşağıdakileri yapınca epiphany ve xxxterm de flash oynatmaya başlamıştı.

sudo apt-get install nspluginwrapper
sudo nspluginwrapper -i /usr/lib/flashplugin-installer/libflashplayer.so
nspluginwrapper -v -a -n -i

sırasıyla şimdide yaptım. ama ubuntu 12.04 de sorun oldu. artık flash uygulamaları olan sayfaları açtığımda browserlarda kitlenmeler oluyor. firefox tamamen kitleniyor. epiphany ve xxxterm aralıklarla kitleniyor. 3 ündede problem var. birde flash player ın tipi değişti. epiphanyde bazen çalışıyor bazen çalışmıyor. flash player ekteki resimdeki gibi oldu.

bende nspluginwrapper ı kaldırdım. flash playerı kaldırıp tekrar kurdum ama düzelmedi. bu işlemleri geri alıp kitlenmeleri ve flash player görünümünü geri alma şansımız varmı?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Nisan 2012 - 15:22:38

arkadaşlar kusura bakmayın. sorunu çözme amacındaydım ama yarına kalırsa işlerim aksayacak. mecburen bugün yapmam lazım. hazır pazar işler az iken format atıcam. isterseniz bu konuyu kapatın. istersenizde epiphany ve xxxterm e flash desteği kazandırmaya çevirebiliriz.

[eklenti yönetici tarafından silindi]