Bilgisayar Sapıttı - Ubuntu 10.04 LTS

Başlatan wcwapooo, 04 Kasım 2011 - 14:05:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

wcwapooo

Selamlar forum halkı,
Dün PC'yi açıp mozilladan google a girdim.Bir süre sonra mozilla durup dururken kapandı.Masaüstündeki simgelere tıkladıgımda kayboldular.Daha sonra da alt ve üst paneller kayboldu.PC kitlenip kaldı.Reset atıp tekrar girdiğimde 5-10 dk sonra gene oluyor.Ki bu yazıyı 2.ci kez yazıyorum :S Sanırım asagıda saydıklarımdan birinin sonucu bu yardımcı olursanız sevinirim arkadaşım kodlar ile sıfırlanacağını söylemişti.
-Bir kaç gün önce Ubuntu Tweak ile temizlik yapayım dedim ( PC agarlaşmıştı resmen) Sistem dosyalarını silmiş olabilirim :S
-HDD arızalı.PC yi her açtıgım da arıza hatası veriyor.
-Virüs ??? Olmasın sakın ..

laser1999

@wcwapooo HDD yi tamir ettirin.Ayrıca Kök dizininizi www.virustotal.com adresine bir virus taraması yapın.Virusleri buluyor.Ubuntu Tweak benim bildiğim sistem dosyalarına dokunmaz.

experotux

İnsanlar ikiye ayrılır
Özgür olanlar ve özgür olmayanlar
Çok şükür Özgür olanlardanım :)

heartsmagic

Virüs değildir, ilk iki ihtimal üzerine gidilmesi gerekiyor ki o noktada da ne yazık ki bizim yapabileceğimiz pek bir şey yok. Son yaptığın bir şey nedeniyle sistemde yer kalmamış olma olasılığı var mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

wcwapooo

Alıntı yapılan: laser1999 - 04 Kasım 2011 - 16:57:22
@wcwapooo HDD yi tamir ettirin.Ayrıca Kök dizininizi www.virustotal.com adresine bir virus taraması yapın.Virusleri buluyor.Ubuntu Tweak benim bildiğim sistem dosyalarına dokunmaz.

PC eskidi baya nerden baksanız 1.5 senedir bu şekilde kullanıyorum.Dediğiniz site ile nasıl virüs taraması yapacağımı anlamadım.Gçzat tan dosya göstermem gerekiyor sanırım :S

Alıntı yapılan: heartsmagic - 04 Kasım 2011 - 18:56:49
Virüs değildir, ilk iki ihtimal üzerine gidilmesi gerekiyor ki o noktada da ne yazık ki bizim yapabileceğimiz pek bir şey yok. Son yaptığın bir şey nedeniyle sistemde yer kalmamış olma olasılığı var mı?

Adminim yer kalmaması mümkün değil :S Şu kodlarla işlem yapsam faydası olurmu sizce bu kodlar sıfırlıyormuş.HDD em deki verileri kaybetmeden sıfırlayabilirmiyim.

gconftool-2 --recursive-unset /apps/panel

rm -rf .gconfd .gconf .gnome2 .config .themes .mozilla

heartsmagic

Denemekten zarar gelmez ancak disk sorunluysa açıkçası şüpheler hep o tarafa doğru kayacaktır. Elinde Ubuntu CD'si varsa sistemi onunla açıp biraz kullanmayı deneyebilirsin. En azından disk ömrünü tamamlamışsa orada da aynı sorunu yapacaktır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

wcwapooo

Alıntı yapılan: heartsmagic - 06 Kasım 2011 - 01:01:14
Denemekten zarar gelmez ancak disk sorunluysa açıkçası şüpheler hep o tarafa doğru kayacaktır. Elinde Ubuntu CD'si varsa sistemi onunla açıp biraz kullanmayı deneyebilirsin. En azından disk ömrünü tamamlamışsa orada da aynı sorunu yapacaktır.

Bir önceki senaryonuzda da haklıymışsınız adminim.HDD de biraz yer açmayı denedim verileri usblerime aktardım ve biraz rahatladı sanki kitlenmiyor PC.En kısa zamanda HDD sorununu çözmem gerekecek.

laser1999

@wcwapooo
Alıntı yapılan: heartsmagic - 06 Kasım 2011 - 01:01:14
burada disk ömrü derken doluluk oranını değil senin HDD uzun süredir kullanılyor demektir.Ama USB ye sistem doslayarı atmadınız dime.