kubuntu + ubuntu

Başlatan kypdk, 07 Haziran 2012 - 17:11:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kypdk

ubuntu üzerine sudo apt-get install kubuntu-desktop komutu ile kurulum yaptım ardından razor-qt gnome-shell ile 4'lemiş oldum şimdi ilk sıkıntım bu masaüstleri birbirinden izole çalışmıyor. yani ilk ubuntu kurduğum için kde'de video açarken gnome video oynatıcı ve firefox'in indir kısmında sağ tıklama yapıp klasöre git dediğimde nautilius açılmakta. biraz kurcaladım ve /usr/share/applications/mimecache.info ../default.list te bunların kayıtlı oldugunla ilgili bilgi edindim ama sıfır kubuntuda bu dosyalar mevcut değil durumu tam kavrayamadım. Ben bunları kendi bilgisayımdan yanlışlıkla sildim. bu dosyayı her masaüstü için ayrı bir yerdemi kayıt tutuluyor yoksa tek bir ayar dosyasının içinde geliyor ben gnome'a geçtiğimde totem'in kde geçtiğimde kmplayer açılmasını nasıl sağlarım ya da en azından şuan için default.list gönderebilecek var mi kde için çalışır hale getirmek istiyorum

alquirel

Çoğu uygulama ve sistem, bunun gibi kullanıcı bazlı ayarlarla ilgili bilgileri kullanıcının Ev dizini içinde tutar. Masaüstü ortamlarının birbirinden bağımsız çalışmıyor olması hepsini aynı kullanıcı hesabıyla açtığınız içindir.

Benim tavsiyem her masaüstü ortamı için ayrı bir kullanıcı oluşturun. Tekrar tekrar ayarlarla uğraşmak zorunda kalmazsınız.

kypdk

o zamanda  dosyalara erişmek gibi sıkıntı oluyor onuda ayarlamayı bilmiyorum ya da dosya erişimi için root girmek zorunda kalınmasın şuan mevcut hatamı düzeltsem yeter. mimeinfo.cache dosyanı gönderebilir misin sana zahmet foruma eklenebiliyor mu onu yerine koyayim hiçbir şey çalışmıyor şuan

alquirel

Dosyanın ismine bakarsak sanki silinse bile sorun olmayacak, yerine yenisi oluşturulacak dosyalardan biriymiş gibi duruyor :)
Ama yine de buyrun : http://ubuntuone.com/5Xo3kdXE1QYpnyqn9wGtoQ

Tabii ki bende olup sizde olmayan uygulamalar da bu dosyanın içinde olabileceğinden bunu kullanmanızın sorun olup olmayacağı hakkında bir garanti veremem.