Ubuntu 12.04'de kurma sorunu

Başlatan orhun_ulker99, 15 Nisan 2012 - 11:12:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

orhun_ulker99

Kısa zaman önce Ubuntu 11.10 kullanıyordum. Eskiden yazılardan sonra masaüstü açılıyordu fakat sadece yazılar kalınca ve işletim sistemi açılmayınca Linux Mint 12 ye geçtim. Lİnux mint iyidi de biraz sıktı  :)  Ubuntu 12.04 ü usb den kurmayı denendim,3. işletim sistemi olarak kurdum. Kurulum bitince kurulum penceresi kapanıyor ve hiç bir uyarı çıkmıyor. Yeniden açınca yüklenmediğini gördüm fakat g-parted la bakınca 2 GB lık bir alan yüklenmiş olarak gözüüküyor.Defalarca silip urdum işe yaramadı. Ubuntu 12.04 ü nasıl kurabilirim ?

decent

@orhun_ulker99,
Bu konuda ilk akla gelen her zaman olduğu gibi MD5 dosya doğrulamasıdır.

Öncelikle indirdiğiniz ISO kalıbının MD5 değerini kontrol edin.
http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Md5_kontrolü

Ardından grubu kurduğunuz bölüm ile bios sıralamasındaki bölüm karşılaştırmasını yapabiliriz ve diğer açılmama sebeplerine geçebiliriz.

orhun_ulker99

Dosyada sorun yokmuş,fakat bios demişken bir sorunum daha var :D usb den işletim sistemi denerken bir süre sonra her açılıştaki resim yerine sadece yazı çıktı ve F2 ye basınca bios a giremedim bu problem sürüyor bu bios problemi çözümü etkiler mi ?

burk

@ orhun_ulker99 şimdi BIOS'a giremiyor musunuz?

orhun_ulker99

burk

Bilgisayarın marka-modeli nedir? Ayrıca diğer F serisi tuşları ve "delete" tuşunu da denediniz mi? Bir de USB takılıyken mi girememe sorunu oluyor?

orhun_ulker99

Modeli pek bilmiyorum fakat markası lenovo delete tuşunu ve diğer tuşları da denedim usb de takılı değil sorun pc açılırken lenovo yazısı yerine harf çıkmaya başladığında oldu F2 ye diğer tuşlara basıyorum fakat işletim sistemi tercihi çıkıyor her zamanki gibi bios açılmıyor ve bu problem yaklaşık 1 haftadır var

burk

@ orhun_ulker99 açıkçası BIOS sorunu bununla ilintili mi emin değilim, siz 12.04 kurma çalışmalarına başladıktan sonra mı bu olay gerçekleşti peki? Ya da BIOS güncellemesi gibi önemli bir güncelleme yaptınız mı?