Ubuntu Kurulumu Başlamıyor

Başlatan rdow, 10 Nisan 2012 - 20:26:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rdow

Merhaba,
MSI GT683R notebook kullanıyorum. Şu anda bilgisayarıma Windows 7 Home Premium işletim sistemi yüklü. Aynı zamanda Ubuntu 11.10 kullanmayı istiyorum. Kurulum için gerekli işlemleri yaptım fakat bugüne kadar hiç rastlamadığım bir durumla karşı karşıya kaldım. Ubuntu cdden boot olup kurulum için Ubuntu'nun başlangıçtaki mor ekranı geliyor ve birkaç saniye sonra DOS ekranına geçiyor. Bir kaç satır texttten sonra bu satırlar ile ilerleme sona eriyor ve burada kalıyor.
16.087154 usbcore: registered new interface driver usbhid
16.087242 usbhid USB HID core driver

Wubi ile kurmayı denediğimde de aynı sorunla karşılaşıyorum, ekstra olarak Fedora 16 kurmayı denediğimde de aynı sorunu yaşadım. 32 ve 64 bit ikisini de denedim fakat sonuçlar aynı. Kurulum yaptığım cdlerin md5 kontrollerini yaptım herhangi bir sıkıntı yok ve en düşük hızda yazdırdım ve doğrulattım. Çözüm önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

if

@rdow, çekirdek önyükleme seçeneklerini1 deneyip yüklemeye çalışınız.

1 http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=31554.0

rdow

Öncelikle teşekkürler ilgin için @if;
Çekirdek önyükleme seçenekleri ile de denediğimde aynı sorunla karşılaşmaktayım.

if

rdow

RAID0 ile iki disk birleştirilmiş halde şuan. RAID'i devre dışı bırakıp kurmayı denedim, normal kurulumu ve kurmadan diskten çalıştırmayı denediğimde aynı sonucu aldım.

cagriemer

alternate.iso ile kurulum yapmayi denediniz mi? Bir de bluetooth, webcam, usb klavye ya da mouse gibi aygitlar takili miydi kurulumu denerken?

rdow

Farklı kalıplar denedim ama sonuç aynı. Notebook olduğu için aygıtları çıkarma şansım yok malesef.

if

@rdow, rdblacklist=nouveau nouveau.modeset=0 xdriver=vesa çekirdek önyükleme seçeneklerini girerek deneyiniz.