[Çözüldü] ubuntu virtual box ile dota 2 oynayabilirmiyim?

Başlatan XvyZ, 13 Ağustos 2012 - 13:15:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

XvyZ

arkadaşlar 2 işletim sistemi kullanmaktayım şu anda ubuntu ve windows 7 fakat windows 7yi sadece tek oynadığım oyun dota 2 için kullanıyorum ve bilgisayara reset açıp diğerine geçmek çok zor oluyor. daha önce virtualbox denemişliğim yok o yüzden performansı hakkında da pek bir şey bilmyorum. sorum şu virtual box üzerinden windows 7 kursam ubuntunun içine dota 2 yi normal windows 7 de oynadığım gibi oynayabilirmiyim?

DotA 2 Minimum Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows® 7 / Vista / Vista64 / XP
İşlemci: Pentium 4 3.0GHz
Hafıza: 1 GB - XP / 2GB - Vista
Ekran kartı: 128 MB DirectX 9 destekli, Shader model 2.0. ATI X800, NVidia 6600 veya daha iyisi
Sabit disk: En az 2.5 GB boş alan
Ses: DirectX 9.0c destekli ses kartı

DotA 2 Önerilen Sistem Gereksinimleri:

İşletim sistemi: Windows® 7 / Vista / Vista64 / XP
İşlemci: Intel core 2 duo 2.4GHz
Hafıza: 1 GB for XP / 2GB for Vista
Ekran kartı: DirectX 9 destekli Shader model 3.0. NVidia 7600, ATI X1600 veya daha iyisi
Sabit Disk: En az 2.5 GB boş alan
Ses: DirectX 9.0c destekli ses kartı

oyunun sistem gereksinimleri bu önerilen sistemi geçiyor sistemim orta düzeyde grafiklerle oynayabiliyorum oyunu normalde.
teşekkür ettim yardımlarınız için

casper53

hayır zaten o sistem berbat benim pentinum 4 4 gb iyi bir ekrankartıyla normal oynatıyor.

XvyZ

Alıntı yapılan: casper53 - 13 Ağustos 2012 - 14:33:10
hayır zaten o sistem berbat benim pentinum 4 4 gb iyi bir ekrankartıyla normal oynatıyor.

hayır yanlış anlamışsınız sanırım o benim sistemim değil önerilen sistem ben orta seviyede oynayabiliyorum windows 7yle, oynayamaazmıyım şimdi virtual box ile?

Balli

Virtualbox sizin donanımınız değil kendisine ait sürücüleri ve donanımları kullanır.Performans düşüklüğü yaşayacağınıza eminim. En azından grafik açısından sorunlar yaşayabilirsiniz. Vaktiniz varsa uğraşın kurun deneyin derim.Ama Playonlinux üzerinden kurarsanız hem daha iyi performans alırsınız hemde fazla vakit harcamazsınız.

XvyZ

Alıntı yapılan: Balli - 13 Ağustos 2012 - 15:03:24
Virtualbox sizin donanımınız değil kendisine ait sürücüleri ve donanımları kullanır.Performans düşüklüğü yaşayacağınıza eminim. En azından grafik açısından sorunlar yaşayabilirsiniz. Vaktiniz varsa uğraşın kurun deneyin derim.Ama Playonlinux üzerinden kurarsanız hem daha iyi performans alırsınız hemde fazla vakit harcamazsınız.

peki çalışıyormu playonlinux dan ben wine dan 1 gün uğraşıp kurmuştum oyunu fakat grafik sürücüm tam yüklü değilmiş sanırım ati readon hdlerden oyuna girince ekran berbat durumdayı ki tam ekran yapıncada alt tab sorunu oluyormuş hiç uğraşmadım grafik kartını kurup da denemeye.

playonlinux da sorun oluyormu alt tab yapmak?

Balli

Playonlinux listesinde var. Evet çalışıyor.

KemalALKIN

Sanalda istersen virtualbox sanal xp de 128 mb ekran kartı veriyor vista ve üzerinde 256 yapabilirsin. Ancak 3D konusunda çoğu şeyde sıkıntısı var kapanıyor şak diye en son gene böyleydi. VMware workstation linux sürümünü çekirdek sorunu olmaz ise linux üzerine kurup windows ile aynı olan seri numaranız ile kullanabilirsiniz. Onunla daha iyi açabilir daha gelişmiştir.
www.tckemal.ist

empax

بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

XvyZ

empax

teşekkürler yardımın için de oradan zaten yüklemiştim dediğim gibi grafik kartı ve alt tab sorunu oluyor. neyse sanırım dota 2 betadan tam sürüme geçince linux için çıkaracaklar o zamana kadar 2 işletim sistemine devam

hepinize teşekkürler