Ubuntu 12.04 LTS'ten 13.04 ' e Geçiş Yapmak

Başlatan stock, 09 Mayıs 2013 - 21:07:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

stock

İyi akşamlar arkadaşlar hardiskte suan  Windows 7 ve Ubuntu 12.04 LTS kuruludur.Ben ubuntu 12.04 Lts yi komple silip 13.04'e geçebilirmiyim yoksa .Yükseltme gibi bir olanağımızda var mı ?Eğer öyle bir şansım varsa benim sonradan kurduğum ve ya yaptıgım ayarlar fabrika ayarlarındaki ki gibi olabilir mi ? Yardımlarınız için Teşekkürler..

Not: Yatık yazı düzeltildi.

guopx

Anladığım kadarıyla 12.04'teki ayarlarından tamamen vazgeçip sıfır kurulum yapmadan 13.04'e geçmek istiyorsun.
rm -rf .gnome .gnome2 .gconf .gconfd .metacity .compiz .config/compiz-1 .config/dconf Komutu ile 12.04'teki tüm masaüstü ayarlarını sıfırlayıp yükseltme işlemini yaparsan istediğin olur gibi ama yine de sıfır 13.04 kurulumu yapmanı tavsiye ederim çünkü tüm ayarları sıfırlamak çok zor.
Yukarıdaki komutla sadece masaüstü ayarlarını sıfırlarsın ancak yüklenen programların ayarları ve sistemde yönetici haklarıyla yaptığın değişiklikleri sıfırlamak için en temiz yol sıfır kurulum  :)
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

heartsmagic

Zaten sağlıklı bir şekilde doğrudan 13.04'e geçemezsin. Önce 12.10'a, oradan 13.04'e geçmen lazım. Bu iki sürüm yükseltme neredeyse iki kurulum kalıbı indirme, yükleme, uygulama yükseltme anlamına gelir. Zaten ayarlarını da korumak istemiyormuşsun, sıfır kurulum emin ol çok ama çok daha kısa sürer.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

siberoloji

Sıfırdan 13.04 kurarsanız ayarlarınız silinir, yalnız /home klasörünüz ayrı bir disk bölümünde ise silinmez.
Ayarlarınızın kalmasını önemsiyorsanız, önereceğim çözüm /home klasörünüzü ayrı bir disk bölümüne taşımak.
(ki ben tam olarak nasıl yapıldığını bilmiyorum ama yapılabiliyor)