Güncelleme sonrası wireless sorunu

Başlatan atakn, 06 Eylül 2008 - 17:22:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

atakn

Merhaba, ben ndiswrapper ile atheros wireless problemimi çözmüştüm fakat güncelleme yaptıktan sonra tekrar wireless bağlantı gerçekleştiremedim. Windows wireless drivers'da donanım görünüyor, fakat network settings'de bağlantılar arasında wireless yok. Bunun nedenini ve çözümünü bilen biri var mı?

heartsmagic

Çözümünü bilmiyorum da sebebi malum kablosuz problemi olabilir. Foruma bakarsan bunun hakkında epey konuşulduğunu göreceksin:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=1925.0
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

atomkarinca

Hangi dağıtım neleri güncelledin?

atakn

En son sürümü Hardy Heron 8.04. Yükleme sonrası istenen, gereken güncellemelerdi sadece...

ironic

Okuduğum kadarıyla intrepid sürümü  ile -büyük oranda- bu sorun çözülecekmiş.

ihtiyar said

Intrepid'in Alpha 5 sürümünü kullanıyorum. çözülmüş diyebilirim. Stabil sürümü çıktığında daha da sorunsuz olacağını tahmin ediyorum.

skinnycem

komikimben

ihtiyar said

Alıntı yapılan: komikimben - 14 Eylül 2008 - 21:21:20
İndirip kurarak.

Upgrade ile de geçilebiliyor diye biliyorum. Daha bilgili arkadaşlar cevap verirlerse iyi olur.

mbt28

Bence etme  :-\ Hardy de çalıştırmaya uğraş ben kde4 remix kullanıyorum bağlatım saatlerdir hiç kopmuyor, intrepid sürekli güncelleniyor ve çok hata var. Ben sistemi hiç güncellemediğimden sorun yaşamıyorum.

erginemr

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 14 Eylül 2008 - 21:49:01
Alıntı yapılan: komikimben - 14 Eylül 2008 - 21:21:20
İndirip kurarak.

Upgrade ile de geçilebiliyor diye biliyorum. Daha bilgili arkadaşlar cevap verirlerse iyi olur.

Şu şekilde oluyor diye biliyorum:
sudo update-manager -d
(Kaynak: http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu:Hardy#Upgrade_to_Intrepid_automatically)

Ama daha önce, mevcut çalışan sistemin yedeğini almakta ÇOK BÜYÜK fayda var:
[Nasıl] Ubuntu'da Sistem Yedeği Almak