[Çözüldü] Fare teması nasıl değiştirilir ?

Başlatan s_psp_s, 16 Mart 2012 - 14:43:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s_psp_s

Şey yeniden açtım yine rahatsız edicem sizi :D :P şimdi ben gnome look sitesinden x11 maus temasını indirdim tar.gz olarak ama kuramıyorum  :-\ sizce nasıl kuracağım ?

NOT: artı sitede birazıcık araştırdım ama pek bilgi yok  :-[.

serkanburda

Merhaba,
Sanırım fare kelimesi yerine imleç kullanılmasına alışkın olmadığınız için aramalarınız sonuç vermiyor. Oysa imleç teması değiştirme diye aratınca şunun gibi sonuçlara siz de ulaşabilirsiniz: http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=32113.0 :)

Bir de bu şekilde aratıp çıkan sonuçlara göre deneyin; yine de değiştiremezseniz sıkıntı yaşadığınız noktaya göre mutlaka yardım edilir.

s_psp_s

Çok teşekkür ederim :D de ama fare temasını icon dosyasına attıktan sonra imleç temasını nasıl değiştirecem ama benim ubuntu 11.10 masa üstü ise gnome ?

serkanburda

Bağlantıda, gnome-tweak-tool aracılığıyla temanın değiştirildiği söylenmiş. Sisteminizde bu kurulu mu? Değilse uçbirimde şu komutu işletin: sudo apt-get install gnome-tweak-tool

s_psp_s

Sey ben simdi tar.gz formattaki imlec temasini cikardim normal dosya olarak ve /usr/share/icons dosyasina attim , bilgisayari yeniden baslatip actim ama gnome tweak tool ile actigimda tema gorunmuyor ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Mart 2012 - 20:20:50

Pardon yanlis program indirmisim :P :D eve geldigimde yuklerim  ::)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Mart 2012 - 23:47:34

Tamam çok teşekkür ederim :D sorunu çözdüm :) :P.