kernel 3.0.16 hatası

Başlatan halodayi2000, 06 Mart 2012 - 20:48:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

halodayi2000

arkadaşlar ubuntu 11.10 yüklüyorum ve her güncellememde yani kernel 3.0.16 oluyor malum ama neden sistem çöküyor bunu anlayamadım acaba işlemcimmi desteklemiyor dersiniz şimdi yeni kurdum güncellemedim asorun yok ama flash player kurulumunda hata falan veriyor bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler

if

@halodayi2000, imlâya dikkat ediniz lütfen. Bu şekilde ne anlatmaya çalıştığınız anlamaz zor oluyor.

Sistem çöküyorla neyi kastettiniz?

Flash kurarken ne hata veriyor?

halodayi2000

ubuntu 11.10 kurduktan sonra sudo apt-get update işlemini gerçekleştirdikten sonra sistem yeniden açılmıyor kaç defa kurduysam hep böyle oldu.neyse ubuntumu güncelleme yapmadan kullanıyorum fakat ubuntu yazılım merkezinden dosyaların çoğunu kurmada hata veriyor paket kurulumu başarısız iletisi çıkıyor özellikle flashplayer kurulmuyor, demem o ki işlemcim desteklemiyor mu acaba?

if

@halodayi2000, sudo apt-get install flashplugin-installer ne diyor?

bytan

Apt-get update işlemi tek başına sistemin açılmamasına herhangi bir şekilde etki etmez. Makina donanımın, işlemcin hakkında bilgi vermeden de makinanın destekleyip desteklemediğinin yanıtını bekleyemezsin. Ancak, işlemcinin desteklememesi gibi bir durumun olacağını da sanmıyorum.

Sistemin açılmıyor ama ne oluyor? Flashplayer kurulmayıp "hata falan" veriyor ama ne hatası veriyor? Çekirdeği güncelledikten sonra grub menüsünde eski çekirdekle açmaya çalışıyor musun? Açılmadığı sırada ctrl+alt+f1 ile geçtiğin ekranda neler yazıyor? Forumda benzer başlıklara baktın mı? Baktıysan quiet splash parametrelerini silme önerilerini uyguladın mı?

Konuyu da İnternet ve Ağ bölümünden taşıyalım.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

halodayi2000

öncelikle if kardeşin cevabını veyeim  sudo apt-get install flashplugin-installer  dedikten sonra kurulum tam bitecekken E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1) hatası veriyor, diğeri bytan adminim işlemcim core i3 , (Çekirdeği güncelledikten sonra grub menüsünde eski çekirdekle açmaya çalışıyor musun?) diye sordun hayır bu işlemi bilmiyorum, (çılmadığı sırada ctrl+alt+f1 ile geçtiğin ekranda neler yazıyor?) hiçbirşey yazmıyor siyah ekranda imleç yanıp sönüyor, quiet splash parametrelerini silme işlemini malesef bilmiyorum teşekkür ederim

bytan

Alıntı YapE: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)

Sağ üst köşede hatayla ilgili aramalar yaptığında çıkan başlıklarda çeşitli öneriler göreceksin. Yine parametreleri silme işlemi de forumda anlatılıyor. Bilmeyebilirsin fakat birinin yanıt vermesini bekleyene kadar bakıp bulabilirsin.

Hızlıca değinmek gerekirse, açılış sırasında shift tuşuna basılı tutarsan grub menüsünü karşında göreceksin. Bu durumda eski çekirdekle sistemi açmaya çalışabilirsin. Yine bu menüyü yakaladığında e tuşuna basarak kernel parametreleri üzerinde oynamalar yapabilirsin.

Paket kurulumu sırasında yaşadığın hata ile ilgili olarak, hangi pakedin ya da paketlerin bu soruna neden olduğunu görebilmek için ve daha fazla bilgi edinebilmek için tam çıktıyı buraya aktarmalısın.

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

halodayi2000

inanırmısınız saatlerdir ubuntu kurmakla uğraşıyorum neden mi laptop acılışta ubuntn cdmi görùyor fakat kurulum bir türlü başlamıyor xp cd ile kurulum yaptım fakat ubuntu kurulmuyor siyah ekranda takılıyor kalıyor inat ettim kuracam ubuntumu

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 07 Mart 2012 - 22:30:20

deli olacam ya şimdide linux hiç kabul etmiyor ubuntu 9.04,10.10,11.4,11.10.12.04 vede fedora 16 laptopa kurulmuyor siyah ekrandan sonrası yok hepsinde de aynı hayır olur inşallah

if

@halodayi2000, kurulum sırasında karşılaşılan siyah ekrana dair bir sürü çözüm önerisi var forumda. Meselâ "nomodeset" ve "acpi=off" en çok işe yarayanlardan.

halodayi2000

bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim şuan 10.10 kurdum güncelleme yapmadım yapmıyorum bir sorun yok 11.10 dan daha iyi gibi teşekkürler konu kapanabilir