Grub ekranından ileri gidemiyorum

Başlatan zeusmaster, 04 Mart 2012 - 14:34:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zeusmaster

Dün gece bilgisayarı kapattım açtım.Bilgisayar lightgdm ye düştü ve şifremi girdikten sonra açılmak yerine tekrardan lightgdm ye düştü ve bu olay hep böyle devam etti.Bu sorunu bidaha yaşamıştım çözüm için tty1 deyken fglrx i kaldırmıştım ve düzelmişti gene deneyim dedim ama bu sefer grub ekranından sonra ubuntu yazısı geliyor sonra simsiyah ekran geliyor lightgdm ye geçemiyorum.
Up and Running...

speakerXXL

Sistemi kurtarma kipinde açıp remount seçeneği ile diske yazma hakkı aldıktan sonra root seçeneği ile oturum açınız. Sonra aşağıdaki kodu uçbirimde çalıştırıp xorg.conf dosyasını silerseniz, büyük ihtimalle masaüstünüze ulaşabileceksiniz.
sudo rm -rf /etc/X11/xorg.conf

zeusmaster

@speakerXXL
Hocam remount seçiyorum ama mounted filesystem with ordered data mode. Opts:null
yaziyor ve orda kaliyor.Herhangi bir şey yazmama izin vermiyor.
Up and Running...

speakerXXL

Sistemi Çalışan CD/DVD/USB ile açınız ve sisteminizin kurulu olduğu disk bölümünü seçip /etc/X11 dizinindeki xorg.conf dosyasını elle silmeyi deneyiniz.

zeusmaster

Alıntı yapılan: speakerXXL - 04 Mart 2012 - 16:16:22
Sistemi Çalışan CD/DVD/USB ile açınız ve sisteminizin kurulu olduğu disk bölümünü seçip /etc/X11 dizinindeki xorg.conf dosyasını elle silmeyi deneyiniz.

/et/X11 dizininde xorg.conf dosyasi yok.fglrx i silerken silinmis sanirim.
Not.Canli cd den yazdigim icin karakterler ingilizce
Up and Running...

bytan

Grub ekranında seçim yapmadan önce düzenleme kısmına geçerek kernel parametrelerinden quiet splash parametrelerini sil veya ctrl+alt+f1 ile hangi aşamada tıkandığını görmeye çalış. Kurtarma kipinde açabiliyorsan:

apt-get update
apt-get install -f
apt-get upgrade
apt-get dist-upgrade
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST