Ubuntu Windows 7 sistemini görmüyor

Başlatan lgnd003, 25 Ocak 2012 - 17:29:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lgnd003

daha önce de 11.10 kurmuşluğum olmuştu. ağ kartlarında sorun çıktığı için kaldırmak zorunda kaldım. daha sonra bunların çözümünü buldum ve kurmak istedim. şimdi windows açılırken windows ve ubuntu görüyor. ubuntuyu açtığımda başlamıyor çünkü silmiştim ben onu ve partition hatası almıştım daha sonra da çözdüm o sorunu ama ubuntuyu çoktan sildim ben hala işletim sisteminde görüyor. cdyi boot edip kurmaya çalıştığımda windowsu görmüyor ve bu bilgisayarda işletim sistemi yok diyor. disk bölümlemede ise 320gb HDD görünüyor sadece c diski d diski falan yok. windowsu açıp içinde ubuntu installer ile kurduğumda ise yeniden başlatıp kurmaya başladığında bi hata veriyor. ... yolu bulunamadı. bölümlemeye gidin diyor ama bölümlemeye gidemiyorum. tamam'a basıyorum her basışımda bi daha geliyor. kurmam gerek bu oyunu yardımcı olursanız sevinirim.

heartsmagic

Sorun o kadar karışık ki. Son cümlende bir de oyun demişsin?

Sen şimdi tam olarak ne yapmak istiyorsun? Eğer Ubuntu'yu kaldırıp başlangıçta gelen listeyi temizlemek istiyorsan kaldır Ubuntu'yu, kur Windows'u. Windows kuruluysa halihazırda fixmbr yapacaksın, Google'ı kullanabilirsin bu konuda.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

brooqs

birde eğer diskin mbr değilde gpt ise ubuntuyu kurmak istediğinde yine partititonları görmeyecektir. Yedeklerini başka bir yere alıp diski mbr a çevirmen gerekebilir.
Linux is an adventure!!!

lgnd003

Alıntı yapılan: brooqs - 06 Şubat 2012 - 11:32:55
birde eğer diskin mbr değilde gpt ise ubuntuyu kurmak istediğinde yine partititonları görmeyecektir. Yedeklerini başka bir yere alıp diski mbr a çevirmen gerekebilir.

nasil yani anlamadim

burk

@lgnd003 ilk iletin gerçekten çok karışık, açıkçası ben sorunun tam olarak ne olduğunu anlamadım, mesela oyun derken neyi kastediyorsunuz?