Depo (Repository) Server üzerinden sürüm yükseltmesi

Başlatan Chatlax, 27 Şubat 2012 - 15:52:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Chatlax

Değerli Forum sakinleri;

Ben Local depo server üzerinden içerideki tüm ubuntu natty sunucularımı oneiric 'e upgrade etmek istiyorum.
Konu ile ilgili internetten döküman bulamadım goggle arama yaparken bu formu gördüm ve yardımlarınıza başvuruyorum ubuntu ile daha doğrusu Linux ile yeni uğraşmaya başlamış biri olarak bana yardımlarınızı esirgemezseniz çok mutlu olurum.

ebubekirs

Tam olarak ne yapmak istediğinizi anlayamadım. Ubuntu sürümünüzü mü yükseltmek istiyorsunuz ? 
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

Chatlax

Özetle şöyle ;
Benim bir sistem odam var ve bu sistem odasında 13 adet farlı farklı , Ubuntu Natty (versiyon 11.04) ,  Ubuntu Lucid (versiyon 10.04.1)  ve Ubuntu Maverick (versiyon 10.10) Ubuntu sunucularım var ve bu sunucular kesinlekle internete erişemiyorlar ,

Amacım tüm bu sunucuları internete erişebilen ve üzerinde Repo server kurduğum Ubuntu 11.10  sunucum üzerinden Upgrade etmek istiyorum. Yani içerideki tüm sunucularımı mevcut hali ile Ubuntu 11.10'a yükseltmek istiyorum.Repo server kurulumum çalışıyor çünkü içerideki tüm sunucularım üzerindeki paketleri güncelleyebiliyorum fakat işletim sisteminin sürümünü yükseltemiyorum.

Umarım açıklayıcı olmuştur.
Teşekkürler.

decent

ALT+F2 ile veya uçbirimden,

sudo update-manager -c -d
çıktısında ne görünüyor ?

İşleme devam etmeden önce bir kez daha düşünmelisiniz.

Chatlax

Natty'de
terminal ekranda
update-manager komutu kullanılamıyr maalesef
eksik paketim mi var acaba ?

Bilgi olması amacı ile aşağıdaki linkten faydalanmaya çalıştım ama malesef yine sonuç alamadım.

http://www.supportsages.com/blog/2010/05/how-to-create-a-local-ubuntu-repository-updateupgrade-distros-locally-and-thereby-save-bandwidth/

ebubekirs

Bu linkteki tarifte hangi aşamada hata aldınız ?

Chatlax

Yönergelerin tamamını yaptım fakat en sonda

Natty kurulu iç sunucuda

sudo do-release-upgrade dediğimde

Checking for a new ubuntu release
Err Upgrade tool signature
   404 Not Found
Err Upgrade Tool
   404  Not Found
Fetched 0 B in 0s (0 B/s)
Warning:root:file "oneiric.tar.gz.gpg" missing
Failed to fetch
Fetching the upgrade  failed. There may be anetwork problem.

Ekran çıktısını almaktayım.

ebubekirs

"All our machines are now installed with Ubuntu karmic Koala 9.10. We are now going to mirror the repository for the latest release Lucid Lynx so that we can use this to update/upgrade all machines. We need to replace 'karmic' with 'lucid' on mirror.list. You can use the 'replace all' option on gedit. The modified mirror.list file will looks like below."

Buradakine benzer olarak siz de bütün link, klasör vb. düzenlemeleri Oneiric için yaptınız mı ? wget ile indireceğiniz tüm dosyalar da Oneiric'e ait olmalı. 

Chatlax

Makaledeki tüm adımları tekrar denedim ama maalesef sonuç yine aynı
?