12.04 Beta mı? 11.10 mu?

Başlatan osmancık, 04 Nisan 2012 - 19:49:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

osmancık

Merhaba.
Yeni bilgisayar aldım. Ubuntu kuracam. 12.04 sanırım 26 nisanda çıkacakmış. Bu tarihe kadar bekleyemem. 11.10 yükleyip, 12.04 çıkınca güncelleme yapamam mı daha sağıklı olur? Yoksa 12.04 beta mı yükleyim?
.                .-.
         .-'``(|||)
      ,`\ \    `-`.
     /   \ '``-.   `
   .-.  ,       `___:
  (::: ) :        ___     UBUNTU
   `-`  `       ,   :
     \   / ,..-`   ,
      `./ /    .-.`
         `-..-(   )
                `-`

DoGuKaN

Kota sorununuz yoksa 11.10'u yükleyip 12.04 çıkana kadar alışmaya çalışın bence. Sürümler arası güncelleme yapmak pek temiz olmuyor maalesef. 12.04'ün kararlı versiyonu yayınlanınca onu kurarsınız.

osmancık

Mesele kota değil. Şimdi kuracam, bi daha tekrar kurulum yapamam. Birçok program, ayar vs. beni çok uğraştırır. O yüzden soruyorum. 11.10 yükleyip 12.04 güncellemesi çıktığında onu mu yapayım yoksa 12.04 betayı mı yükleyim? Betayı yüklersem zaten 12.04 kararlısı çıkınca yine güncellemeler bana gelecek.
.                .-.
         .-'``(|||)
      ,`\ \    `-`.
     /   \ '``-.   `
   .-.  ,       `___:
   `-`  `       ,   :
     \   / ,..-`   ,
      `./ /    .-.`
         `-..-(   )
                `-`

heartsmagic

@osmancık, bu sorunun doğrudan bir cevabı yok ne yazık ki. Şimdi biz sana ne söylersek söyleyelim, asıl olan senin yaşayacağın kendi tecrüben olacaktır. Şöyle ki, 11.10 kur deriz, 12.04 çıkınca yükseltirsin. Belki sorunsuz bir yükseltme yaşarsın belki sorun oluşur. 12.04 kur deriz, kurarsın belki hiç sorun yaşamadan kararlı sürüme kadar gidersin, belki sorunlarla boğuşursun.

Kısacası olay biraz sana bakıyor. Vaktin, bilgin, sabrın ne ölçüdeyse ona göre bir karar vermelisin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

decent

Yaklaşık 20 gün kalmış, bence hiçbir şey yüklemeden beklenebilecek bir zaman dilimi.

osmancık

45 gün içinde bir proje bitirmem gerekiyor. :)
.                .-.
         .-'``(|||)
      ,`\ \    `-`.
     /   \ '``-.   `
   .-.  ,       `___:
   `-`  `       ,   :
     \   / ,..-`   ,
      `./ /    .-.`
         `-..-(   )
                `-`

bytan

Projenle mi ilgilenmek istersin, yoksa alfa/beta olması nedeniyle ortaya çıkan sorunlarla ve kararsızlıklarla mı uğraşmak istersin? :) Vereceğin karar seçeceğin sistemi de ortaya koyar.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

osmancık

O zaman yarın 11.10 kuruyorum. Herkese teşekkürler.
.                .-.
         .-'``(|||)
      ,`\ \    `-`.
     /   \ '``-.   `
   .-.  ,       `___:
   `-`  `       ,   :
     \   / ,..-`   ,
      `./ /    .-.`
         `-..-(   )
                `-`

mahira

Bir süredir produktif olarak 12.04 kullanıyorum. 11.10'dan çok daha sorunsuz olduğunu söyleyebilirim. Rahatlıkla kurup kullanabilirsin.

kanzakande

12.04 derim, daha üstün. Ama nede olsa beta, bir güncelleme gelir, ekran kartın sorun çıkarır, emeklerin riske girer. 12.04 ama çok sık yedekleme önerebilirim.

ahmetturan

Alıntı yapılan: mahira - 05 Nisan 2012 - 19:55:23
Bir süredir produktif olarak 12.04 kullanıyorum. 11.10'dan çok daha sorunsuz olduğunu söyleyebilirim. Rahatlıkla kurup kullanabilirsin.
produktif nedir?
boş zaman mahsûlleri
qtHesap
qtRehber

decent

Burada konuyu açan üyemiz bir proje hazırlamaktan bahsediyor.
Beta sürecindeki bir Ubuntu sürümünü tavsiye ederek, konuyu açan üyemizin işlerinin yarım kalmasının veya sekteye uğramasının sorumluluğunu almak istemezdim.

osmancık

11.10 kurdum arkadaşlar. 12.04 de ne gibi yenilikler geliyor ki tavsiye ettiniz?
.                .-.
         .-'``(|||)
      ,`\ \    `-`.
     /   \ '``-.   `
   .-.  ,       `___:
   `-`  `       ,   :
     \   / ,..-`   ,
      `./ /    .-.`
         `-..-(   )
                `-`

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

mahira

Alıntı yapılan: decent - 05 Nisan 2012 - 21:07:54

Burada konuyu açan üyemiz bir proje hazırlamaktan bahsediyor.
Beta sürecindeki bir Ubuntu sürümünü tavsiye ederek, konuyu açan üyemizin işlerinin yarım kalmasının veya sekteye uğramasının sorumluluğunu almak istemezdim.

Yazdığım gibi; ben de deneysel "takılmıyorum", iş yapıyorum. 11.10'la ufak tefek sıkıntılar yaşadım son zamanlarda, 12.04 beta2 kullanıyorum birkaç gündür, sorun yok. Tavsiye etmeyeceğim sürüm alfa sürüm ve beta1 olurdu.

Btuna

Üç haftaya yakın windows yanında 12.04 kullanıyordum. Şu an için kablosuz bağlantı oldukça sorunlu, belirtmek isterim. Yaklaşık 60 saniyede bir refresh etmek gerekiyordu. Ben de dün hem windows'u hem de 12.04 betayı silip, temiz 11.10 kurulumu yaptım. Sorunsuz, mis gibi takılıyorum şu an. Linksys wireless pci kartı olanlar 12.04 kararlı hale gelene kadar uzak dursalar iyi olur.

Ubuntu'yu; Windows yanında ikinci bir işletim sistemi olarak değil de, temel işletim sistemi olarak kullanma amacında olanlar için an itibariyle en iyi çözüm 11.10

heartsmagic

Alıntı yapılan: mahira - 09 Nisan 2012 - 09:05:27
Yazdığım gibi; ben de deneysel "takılmıyorum", iş yapıyorum. 11.10'la ufak tefek sıkıntılar yaşadım son zamanlarda, 12.04 beta2 kullanıyorum birkaç gündür, sorun yok. Tavsiye etmeyeceğim sürüm alfa sürüm ve beta1 olurdu.

@mahira, şöyle bir durum var ama. Kararlı sürümler bile sistemden siteme farklılık gösterebiliyorlar. Alfa/Betalar bu konuda daha da hassas. Haliyle bizim sorun yaşamamamız diğerlerinin de yaşamayacağı anlamına gelmez. Kısacası yine de sürüm kararlı olmadan biraz tedirgin olmak lazım önerirken.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

microanaliz

Ben12.04 beğendim gerçekden depo çok titiz şekilde hazırlanmış.Sistem ayarlarında bilgisayarda yaptıklarımız kayıt altında kalsınmı kalmasınmı diye sorması çok güzel olmuş.Galiba erken ama eksi diyebileceğimiz kısım arkaplan duvar kağıtları aynı ve hoşuma gitmedi desen yalan olmaz .Bir de özelliştirme daha iyi diğer sürümlere göre böyle giderse birazda erken teşhis diğer sürümleri tahtında edecek gibi duruyor gerçekden ubuntu bu sürümle kendiniaşıcak gibi görünüyor ve hızla yayılmasına tam gaz devam ediyor...
MicroAnaliz

iskn90

Bence 11.10 hiç kullanışlı değil, 12.04ü denediğimde 10.10'u anımsattı bana, bende 12.04 kararlı sürümü bekleyenlerdenim
Tell me and I'll forget,
Show me and I may remember,
Involve me (I do) and I'll understand (I learn)