ubuntu 11.10 kasma/donma sorunu ve virtualbox usb sorunu

Başlatan Th3RonS, 01 Şubat 2012 - 17:17:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Th3RonS

Öncelikle * herkese iyi aksamlar. Uzun süredir windows kullanıcıyım ve ubuntu yu da yakından takip eden bir kullanıcıyım. Windows un günden güne hantallaşmasından bıktım. Aslında windows u zorunlu olduğum için kullanıyordum. Web Tasarımcısıyım ve kullandığım programlar windows uyumluydu. En sonunda windows u bırakıp Ubuntuyu yükledim. Programlarımı da Virtualbox üzerinden kullanmayı planlıyordum. Bilgisayarım 2 fanlı ve biri sürekli çalışıyor 2. ise ısınınca devreye giriyor. Ubuntunun Login ekranında 2. fan da çalışmaya başladı ve kullandığım süre hiç durmadı. Sistem de takılmalar ve donmalar oluyor mecburen kapat butonuna basılı tutarak kapatmak zorunda kalıyorum. bu sorunları 32 bit de karşılaştım birde bilgisayarım amd64 olduğu için 64 bit yükliyim dedim ama aynı sorunlar devam ediyor ayrıca touch pad de çalışmıyor. Virtualbox programı ile windows u kurmaya calıştım ama kurarken takılıyor. ayrıca virtualbox da usb modülü hata veriyor usb tanımıyor. Ne yapmalıyım ? verdiğim rahatsızlıktan ötürü kusura bakmayın. Ama ben ubuntuyu seviyorum ve bırakmayı düşünmüyorum. Sorunlarımın çözümü ne olabilir cevaplarınızı bekliyorum. Hepinize tek tek saygılarımı sunarım Üstadlar!

Bilgisayarım : http://www.cimri.com/acer-aspire-6530g-804g64-4-gb-notebook

konuyu yanlış yere açtıysam affedin...

heartsmagic

Konu yanlış yerde değil ama aynı başlıkta birden fazla konuyu konuştuğumuzda düzen bozuluyor. Biri geliyor bir sorun hakkında soru soruyor, cevap veriyor. Sonra bir başkası geliyor diğer sorun hakkında... Düzen bozuluyor, başlık çorbaya dönüyor. Bu nedenle bu başlıkta önce fan sorununa eğilmeye çalışalım. Diğer sorunlar için ayrı başlıklar aç. Virtualbox USB konusu için forumda biraz araştırma yapabilirsin, son sürümlerde işler biraz değişti.

Grafik kartın nedir, sürücüleri kurulu mudur?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Th3RonS

Yanıtınız için öncelikle teşekkür ederim. Grafik kartım Ati HD 3650 sürücüleri kurulu. kurulu olsada olmasada kasıyor bilgisayar bende bir sürün düşürmeyi denedim 11.04 ü yükledim kasma biraz azalmıştı ubuntu classic yaptım şimdi kasma kalmadı gibi görünüyor. sanırım 12.04 ü beklemem gerekecek.

heartsmagic

Unity3B ile bir anlaşmazlık yaşamış olabilirsin, ara ara bazı kartlarda oluyor bu durum. 12.04'ü bekleyeceksen eğer şimdilik konu burada kalsın, kapatalım. 12.04 üzerinde durum netleşince yeniden açtırırsın konuyu.

Th3RonS

Kapatalım ancak 11.04 de de yine tam istediğim performansı alabilmiş değilim acaba 10.10 u mu yüklesem?

heartsmagic

Sürümü gittikçe geriye götürmek ne kadar fayda sağlar bilemiyorum, kaybettirdiklerini de düşünmek lazım. Hani güncel sürümlerde çözüm aramak daha işin başındayken bence daha uygun.

Th3RonS

Haklısınız. ilginiz için teşekkür ederim. kilitleyebilirsiniz.