[Çözüldü] Sürüm Yükseltme Sonrası - Sadece Kapkara Ekran Problemi

Başlatan colins, 30 Ocak 2012 - 21:05:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

colins

Ubuntu 10.04 netbook -  10.10 güncellemeyle ilgili nette araştırmalar sonrası
uçbirimden bir takım girdiler sonrası update manager açıldı ve 10.10 sürümü yükselt diye uyarı görünür oldu. Sürüm yükseltilmesi tamamlandı ve bilgisayar yeniden başlatıldı ama bir türlü giriş ekranını göremedim,

Sanki tüm işlemler devre dışı kalmış ve uyku modunda gibi, sadece ekranın sol üst köşesinde sabit şekilde bir imleç görünüyor

bunu nasıl çözebilirim, ya da yeniden kurulum mu yapmam gerekecek

ekremsenturk

Ekranın üst köşesinde sabit bir imleç görünüyorsa, sistem bulunamıyor anlamaına gelir. İmleçten önce grub ekrannııda göremiyorsan, disk'in hepten boş anlamına gelir.

colins

grub ekranı görebiliyorum sonra bir şey gelmiyor

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Ocak 2012 - 21:45:41

Grub Ekranında birden fazla seçenek var

2.6.35-32 generic

2.6.32.38 generic  normalde en üst seçeneğe direk enterla giriyorud ama yerler değişmiş ve bir öncekiyle açılmıyor ama 32-38 ile açılıyor

Tşk Ederim Problemi çözdüm

ekremsenturk

Bilgisayar'ı Ubuntu kurulum CD/DVD'sinden başlat ve sabit disk'inin disk yöneticisi ile nasıl göründüğüne bir bak. Bölümler yerinde duruyormu? Bölümler sağlammı? v.s.
Bölümler sağlam görünüyorlarsa, bölümleri hatalara denetle. Bu işlemi Gparted ile bir disk bölümü seçilip, sağ tıklandıktan sonra açılan seçim penceresinden "CHECK" seçeneğini seçip onayladıktan sonra işlemlerin bitmesini bekleyerek yapabilirsin.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Ocak 2012 - 21:52:52

Eski kullanılamayan çekirdeği, forum'da farklı yerlerde anlatıltığı gibi Grub'dan kaldırabilirsin.