Hafıza kartı ile boot

Başlatan ZooM, 30 Ocak 2012 - 22:59:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ZooM

Selam arkadaslar...
Normalde USB flash disk ile bilgisayarimiza isletim sistemi yada direk isletim sistemini usb flash diske kurabiliyoruz... notebookumun kendi uzerinde  kart okuyucuu var. Acaba bi Memory Card'a isletim sistemi yükleyip bilgisayarimi ordan calistirabilir miyim?
Notebook'um Lenovo Ideapad y570
If I was your vampyre...

umutubuntu

ZooM

Emin misin, kesin mi hocam? :) Hafiza kartindan isletim sistemi calistirabilcez yani...
Ona gore yarin yuksek hizda okuma yazma yapan 32 GBlik bi memory card hafıza kartı almayi planliyorum :)
If I was your vampyre...

umutubuntu

1 gb'lık bir hafıza kartına Ubuntu, Kubuntu yükleyip boot edebildim, bir sıkıntı olmadı.
ISO kalıbını Ubuntu'da bulunan '' Başlangıç Diski Oluşturucu '' programını kullanarak yazdır.

ZooM

Alıntı yapılan: umutubuntu - 30 Ocak 2012 - 23:16:03
1 gb'lık bir hafıza kartına Ubuntu, Kubuntu yükleyip boot edebildim, bir sıkıntı olmadı.
ISO kalıbını Ubuntu'da bulunan '' Başlangıç Diski Oluşturucu '' programını kullanarak yazdır.

Ben isletim sistemini o hafiza kartina yazip, BIOS'dan da 1. olarak Memory card ayarlayabilecegim yani... Eyvallah hocam... Yarina gidip alayim o zaman :) Tesekkur ederim.
If I was your vampyre...

umutubuntu

Sen yine de Bios'a bir göz at hafıza kartı ile boot var mı diye.

Ozmo

ama bios'un hafıza kartından boot edebiliyor mu?

ZooM

iste ondan emin degilim. O yuzden bi kart alip deniyecegim... ama olmazsada bosuna masraf yapmis olacagim.
If I was your vampyre...

matrax_41

Bence önce denemek için bir kart bul. Ben dizüstü bilgisayarda denemiştim boot edememiştim. Gerçi benimki eski dizüstüydü ama temkinli olmakta fayda var.

alquirel

Çok fark olacağını zannetmiyorum ama olayın adını tam koymuş olmak adına şunu sormak istiyorum.

Yapmak istediğiniz şey, hafıza kartını kullanarak bilgisayara Ubuntu kurmak mı, Ubuntu'yu doğrudan hafıza kartına kurmak mı?

ZooM

isletim sistemini karta kurup daha sonra oradan kullanmak...
If I was your vampyre...

furkankalkan

Lenovo G570 te bios kartı tanımıyor :(
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1