Outlookda sunucu üzerindeki postaları göremiyorum

Başlatan TA4AL, 08 Şubat 2012 - 13:57:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TA4AL

Herkese merhaba,
arkadaşlar çalıştığım işyerinde test amaçlı bir mail sunucu kurdum(exim4+fetchmail).amacım hotmail,gmail üzerinde bulunan mail hesaplarımı windows xp olan clientler üzerinden outlook ile kullanmaktı.sunucu sorunsuz çalışıyor outlook üzerinden mail gönderebiliyorum ama sunucu üzerindeki mailleri oulook ile göremiyorum halbuki gidip sunucudan baktığımda maildir dizininde mailler var.Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.

cagriemer

Outlook ayarlarinda mail spool hesabi yapilandirma gibi bir sey var mi bilmiyorum. Thunderbird'de diger hesaplar seceneginden boyle bir sey yapilabiliyor. movemail anahtar kelimesiyle arama yapabilirsiniz. Yalniz anlayamadigim bir nokta var. Hesaplar kendi alaniniz disinda tutuluyorsa nicin kendi sunucunuz uzerinden almak istediniz postalari? Outlook ile direkt olarak iki saglayicidan da erisemiyor musunuz zaten? Bir de cok kullanici icin bu mail spool olayinda ya sunucu uzerinde her kullaniciya hesap vermelisiniz ya da bir sekilde sanal kullanicilar olusturmalisiniz diye tahmin ediyorum. Onu da fetchmail yapabiliyor mu bir bilgim yok.

TA4AL

ilginize teşekkür ederim.doğru diyorsunuz.elbette mail hesaplarını thunderbird gibi yazılımlarla birkaç tanesini birden takip etme imkanımız var.ama biraz bu konuya takıldığım için(neden olmuyor diye :) ) sunucuda gördüğüm mailleri neden outlook ile alıp okuyamıyorum diye .Birde tek tek sunucuları ve özelliklerini elimden geldiğince incelemeye çalışıyorum.

cagriemer

Tek bir kullanici icin -deneme amacli- Thunderbird uzerinde mail spool hesabi ekleyip diger sunuculardan kendi sunucunuza aldiginiz postalari okuyabilirsiniz. Thunderbird'e yeni hesap eklerken, "other accounts" altinda oyle bir secenek olmali.

Bir de Exim4-Dovecot ikilisini denemis miydiniz?

TA4AL

exim4 ve dovecot ikilisini denemedim hiç çünkü dovecot hakkında bilgi sahibi değilim.eğer bu ikisininin kurulumu ve ayarları hakkında döküman gönderebilirseniz(yada link)
bu konuyuda öğrenmek isterim.

cagriemer

Kendi siteleri disinda ben de bilmiyorum baska biri tarafindan yazilmis dokumanlari var midir.