vps online fakat ssh vnc bağlantı kurmuyor

Başlatan bgt, 24 Ocak 2012 - 21:06:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bgt

arkadaşlar vps sunucuma farklı zamanlarda  debian 6 , ubuntu 11.04. ve 11.10 kurulum üzerine uzak masaüstü kurulumunu  yaptım.  masaüstü olarak xfce ve lxde tercihinde bulundum. sorunum şu

kurulumda uzak masaüstü bağlantısı yapıyorum hiç sorunsuz . farklı zaman aralıklarında bazen 1 dakika bazen 10 dakika sonra vnc bağlantısı kopuyor. ssh girişi yapamıyorum. fakat panelden kontrol ettiğimde sunucunun aktif olduğu gözüküyor. sunucuyu reboot ettikten sonra bağlantıyı tekrar sağlayabilirim. Bu haliyle hiç bir işime yaramıyor server. 

günlerdir çeşitli sürümler kurmama rağmen aynı sorunu yaşıyorum. önerisi fikri olan arkadaşlarım varsa yararlanmak isterim.

şimdiden teşekkürler

cagriemer

SSH girisi yapamamaniz supheli. ping atmayi denediniz mi sunucuya erisemediginiz zamanlarda? Bir de panel uzerinden yereldeymiscesine erisim yapma imkaniniz var mi?

bgt

evet ssh ve vnc bağlantısı yapılamazken ping e yanıt veriyor server. ayrıca panelde de online gözüküyor. reboot yapınca tekrar düzeliyor giriş yapabiliyorum sonra aynı şekilde yine ulaşılmaz oluyor.