Ust surume gectim baglanti gitti

Başlatan Sarp, 17 Haziran 2008 - 17:25:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

a.a.sezen

Farklı bir bakışla böyle mağdur olmuş arkadaşlarımızı ubuntu cephesinde desteklemekte sanıyorum ubuntu-tr yönetim ekibine yakışır.
Biz yapacağımızı yaptık, bildirdik, görüştük bundan sonrası tacize girer diye düşünebilirsiniz belki ama (bunun için farklı bir bakışla dedim) bilemiyorum.. tacizse taciz.. bizde ubuntu-tr yiz sahip çıkıyoruz izlenimi verilebilir...
Belkide Sarp Bey'i zaten her çareyi denedikten sonra buraya sürükleyen içgüdü buydu...
Güce ve Geleceğe, Güvenle...

Eren

* Hata kaydını Ubuntu Türkiye açtı,
* En sert tepkiyi Ubuntu Türkiye verdi,
* Gerekli tüm birimlere durumu Ubuntu Türkiye bildirdi,
* Forumunun duyurular kısmına açıklama yazan tek yerel ekip biziz,
* Sorun çözülmez ise 1 gün forumu kapatıp siyah bayrak çekeceğiz. Bu öneride bizden çıktı,
* Ubuntu Türkiye kullanıcılarının en çok yanında yer alan yerel destek sitesi durumunda,
* Sorun çözülmez ise kişisel olarak ben bırakıyorum.

Daha fazlası varsa onu da yapabiliriz, önerilerinizi bekliyoruz.

egitimist

Bu wpa olayından benim de canım yandı. 8.04 yüklediğimde modemime bağlanamadım. Fazla kurcalamadan soluğu modemi satın aldığım firmada aldım. Baktılar ki modem sağlam. Şimdi wep kullanıyorum. 7.10'da wpa ve wpa2 ile sorunsuz bağlanabiliyordum. Şöyle bir çözüm düşünemez miyiz; 8.04 ile gelen wpa paketlerini, modüllerini 7.10'un dosyalarıyla değiştiremez miyiz? Belki de çekirdekle alakalıdır eski kernelle bir boot edeyim.

Eren

Serdar, Serkan dediğin yöntemi de denedi ama olmadı.

heartsmagic

Hoş benim denediğim wpasupplicant paketiydi, zaten sorunlu olan paket hangisi bir anlasak olay çözülecek fakat şu kesin ki bu paket sadece hardy'e ait. Gutsy ve Intrepid'te bu hata yok.

Tamam WPA cidden can sıkıcı bir durum hatta çok da ciddi bu konu. Fakat mesele çok komik bir şekilde eleştiriliyor.

Ubuntu kutuyla para ile satılsa bile yanlış bilmiyorsam bu destek ücreti değil. Kısacası destek beklemek biraz garip kaçıyor. Canonical "Ubuntu'yu kullanıp da herhangi bir problem yaşadığınızda çözeceğimizi taahhüt ediyoruz" gibi şey söylüyor da benim mi haberim yok? Biraz da nankörlük oluyor ama bu. Bugüne kadar ücretsiz olarak Ubuntuyu kullanan, hatta üzerinden tıkır tıkır para kazanan insanlar neden konuşmuyor? Ticari bir sürüm değil ki Ubuntu. Sonuçta eğer kocaman kocaman şirketler veya biz sıradan kullanıcılar Ubuntu kullanıyorsak biraz da risk aldığımızın farkında olmamız lazım.

Tamam bu durum hoş değil. İnsanlar mağdur oldular ve olmaktalar. Fakat böyle gelip de feveran etmek, saçma sapan konuşmak da neyin nesi? Biz bir çift laf etmişiz, elli çift lafı yemişiz, sanki Ubuntu'yu geliştiren ekip biziz gibi. Yerel site kavramının ne olduğunu açık açık yazmak lazım sanırım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

egitimist

Vista'ya yüzlerce dolar verip donanımları çalışmayanlar microsofta bile bu kadar yüklenmiyor ama ne hikmetse ücretsiz olarak geliştirilen ubuntu'da bir hata bulunduğunda basıyorlar feryadı.

@Sarp, wpa kullanmak istiyorsan ubuntunu bir üst sürüme güncellemelisin. Henüz kararlı bir dağıtım değil ama denememek ubuntuya haksızlık olur. Sorunlarla karşılaşacağın muhtemel ama pek çoğu çözülebilir olacaktır. Ubuntu camiası paylaşmayı sever, elimizden geldiğince yardımcı oluruz. Güncellemek için;
sudo apt-get dist-upgrade

Eren

Hatanın kapsamı İnternet bağlantısı kullanmayı engellediği için bu sorunlar yaşanıyor. Birde durum kişisel değil yani bir donanım ile akalı olmadığı için küresel boyutta bir sorun yaşanmaya başlandı. Ben düzgün bir şekilde sorununu dile getiren kullanıcılara kızmıyorum. Aynı sorunu bende yaşadım, hatta Ubuntu yüklediğim arkadaşlarda aynı sorunu yaşadı ve bende şu an bunun sıkıntısını çekiyorum.

Ubuntu bu sorunu bir an önce çözmeli çünkü küresel sorun giderek büyüyor ve tepki oluşmaya başladı. Ben geliştirici olsam böyle büyük ve küresel bir sorunu çözmek için tüm işlerimi bırakır sadece bu sorunla ilgilenirdim.

Dipnot: Yerel Canonical partnerleri firmalara destek karşılığında para alıyormuş, bu partnerler Canonical ile birlikte çalışıyor ve Canonical bu işten para kazanıyor. Şu an partnerlerde zor durumda. Yani Ubuntu bindiği ve para kazandığı dalı da kesiyor. Bu durumda sorun yaşayan firmaların kızması da bence çok doğal çünkü parasını ödüyorlar.

heartsmagic

Para ödeniyorsa para ödenen yere kızılır :)
Eğer şu an Canonical bize para veriyor olsa, gelen gidene müşteri gözüyle bakar, gerekirse özür de dilerdik. Ancak Canonical'la doğrudan bağlantı içinde olacağımızdan meseleyi ilk ağızdan da aktarırdık. Şu an doğrudan konuşabileceğimiz kimse yok ve biz parayla çalışan insanlar değiliz. Böylece kimseye özür borcumuz da yok!

Eren

Alıntı yapılan: heartsmagic - 17 Haziran 2008 - 21:03:14
Para ödeniyorsa para ödenen yere kızılır :)
Eğer şu an Canonical bize para veriyor olsa, gelen gidene müşteri gözüyle bakar, gerekirse özür de dilerdik. Ancak Canonical'la doğrudan bağlantı içinde olacağımızdan meseleyi ilk ağızdan da aktarırdık. Şu an doğrudan konuşabileceğimiz kimse yok ve biz parayla çalışan insanlar değiliz. Böylece kimseye özür borcumuz da yok!

Bizim yok tabi ki ama şahsen benim arkadaşlarıma özür borcum var. (Reel dünyada Ubuntu kullanması yönünde telkinlerde bulunduğum arkadaşlarıma)

Ayrıca WEP bağlantısında da sorun var, diğer arkadaşın söylediğini bende denedim ve MAC filtreleme + WEP şifreleme sorun veriyor.

ufuk_k

Son aldığım habere göre ikinci bir emre kadar Sarp gibi arkadaşların linux kullanmasını yasaklamışlar.

Çağlar

http://www.ubuntu-forum.de/post/127934/wlan-mit-d-link-dwl-122.html
D-Link DWL 122 wpa agina baglanmio

valla bende aynısını kullanıorum üstelik wpa 2 ubuntu hiç sorun çıkarmadı ki çıkarsa bile canı sağolsun :D
We got a badass over here!

Eren

@caglarersoz

Aynı kart bir kullanıcıda çalışırken diğerinde çalışmıyor, buna bir çok defa gözümle şahit oldum. Bu sebeple bu konunun çözülmesi bir hayli zor.

heartsmagic

Hmm, biz bu konuyu kapatmayı unutmuşuz. Baştan aşağı saçma bir başlığın gelebilecek yeni mesajlarla daha da fazla saçmalaşmasına gerek yok :9

Kaldı ki kablosuz sorunlarının konuşulduğu başka açık başlıklarımız da mevcut.